A program keretében az előző tanévben elkészültek a Pénzügyi Tudás Otthona tantermek a Pénziránytű Bázisiskola pályázat nyertes iskoláiban, az Alapítvány felkészítette a bázisiskolák trénereit és kipróbálásra kerültek az Alapítvány által fejlesztett élménytananyagok is. Szeptembertől minden készen áll, hogy széleskörben indulhasson a program az ország hat vidéki városában: Debrecenben, Dunaújvárosban, Győrben, Kisújszálláson, Szegeden és Veszprémben.
A Pénziránytű Bázisiskola Program fő célja, hogy a pénzügyi nevelés modern eszköztárát minél több diák számára elérhetővé tegye azáltal, hogy a diákok lakhelyéhez közel is lehetőséget teremt a mindennapi pénzügyi tudáshoz szükséges ismeretek elsajátítására. A bázisiskolák Pénzügyi Tudás Otthona tantermeiben 45 és 90 perces modern, interaktív foglalkozások várják a pénzügyi tervezés és korszerű pénzkezelés iránt érdeklődő diákcsoportokat.
Az országos program ünnepélyes megnyitójának a Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikum adott otthont. A Pénziránytű Alapítvány veszprémi bázisiskolájában dr. Zsolnai Alíz, a Pénzügyminisztérium Pénzügyi Szabályozásért Felelős Főosztályának vezetője a pénzügyi tudatosság fejlesztése érdekében létrehozott széleskörű szakmai összefogást méltatta. Kavalecz Gábor, a Veszprémi Szakképzési Centrum főigazgatója és ifj. Szathmáry Árpád, a Bethlen igazgatója a pénzügyi tudatosság fejlesztésének iskolai lehetőségeiről, míg Eölyüs Endre, a Mastercard országigazgatója a pénzügyi attitűdök fiatalkori formálásának fontosságáról beszélt megnyitóbeszédében. Czapák Dóra, a Pénziránytű Alapítvány ügyvezető igazgatója záróbeszédében megköszönte az Alapítvány minden partnerének a bázisiskola program létrehozásához nyújtott támogatását, valamint reményét fejezte ki, hogy a korszerű élményórák hatékonyan járulnak hozzá a diákok széleskörű, gyakorlatias pénzügyi neveléséhez.