Igaz, a kohéziós alapokból elsősorban nem sportlétesítményekre, hanem infrastrukturális fejlesztésekre igényelhetne pénzt – írta a Napi Gazdaság. Az európai uniós fejlesztések alapvető célja a gazdasági növekedés élénkítése és élhető városok teremtése, mindezek mellett az olimpiarendezés addicionális lehetőség lehet Budapest és az egész országnak – mondta a lapnak Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára.
Egyelőre egyetlen olyan kiírás sem jelent meg, amely közvetlenül vagy akár közvetve a 2024-es ötkarikás játékok megrendezésének tervét támogatná, de mivel egy megasportesemény lebonyolításakor nem a sportlétesítményeken, hanem az infrastrukturális fejlesztéseken van a hangsúly, számos eszköze lehet a fejlesztési célok összehangolásának, pályáznia azonban a fővárosnak kell – fejtette ki a helyettes államtitkár.
5200 milliárd - nem kevés pénzről van szó
A 2014–2020-as programozási időszakban a tagországi hozzájárulással együtt 12 ezer milliárd forint áll Magyarország rendelkezésére, az olimpia ennek kevesebb mint a felébe, a 2006-os PwC-tanulmány szerint mintegy 5200 milliárdba kerülne – írta a lap.
2017-ben dől el A Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlése februárban döntött úgy, hogy javasolja Budapestnek és Magyarországnak, vizsgálja meg a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezésének lehetőségét.Eddig Boston, valamint Róma és Párizs jelezte, hogy versenybe száll, illetve Németország és a Dél-afrikai Köztársaság valamelyik nagyvárosa szintén beadja pályázatát. A 2024-es olimpiára a jelentkezési határidő szeptember 15., a házigazdáról pedig 2017 nyarán, Limában dönt a NOB. |