Benny Gantz a háborús izraeli kormány tagja azt mondta, hogy ha a Hamász nem engedi el a fogságában lévő túszokat a Ramadán kezdetéig, ami március 10-e, akkor az izraeli hadsereg megindítja támadását Rafah városa ellen. A BBC beszámolója szerint a Gáza déli végén lévő városban másfél millió palesztinai menekült zsúfolódott össze.
Tel Aviv álláspontja szerint evakuálni kellene a civileket, ám arra nincs válasz, hogy hova kerülhetnének. Egyiptom a határ mellett építeni kezdett egy nagy menekülttábort, amelyet hét méter magas falakkal vennének körbe. Az ENSZ-től kezdve az Egyesült Államokon át Szaúd-Arábiáig figyelmeztetések érkeztek az izraeli vezetésnek címezve, hogy hagyják békén a már most is nyomorúságos körülmények között élő emberekkel telezsúfolt települést.
A szaúdi kormány azzal fenyeget, hogy „nagyon komoly következményei” lennének Rafah ostromának. A kairói vezetés elfogadhatatlannak tartja azt, hogy a palesztinokat Egyiptom területére szorítsák. Ennek ellenére Banjamin Netanjahu, Izrael miniszterelnöke kitart amellett, hogy Rafahból is el kell távolítani a Hamász fegyvereseit. A gázában folyó harcok közepette Katar továbbra is igyekszik közvetíteni a felek között egy tűzszünet érdekében. A kairói tárgyalások azonban „nem nagyon biztatóak” – derül ki katari diplomaták szavaiból.
Izrael és a Hamász egymást vádolja az eredmények hiányáért.