Holott az Egyesült Államokban is központi téma, mindkét fél kerülni látszott a koronavírussal kapcsolatos kérdéseket, összesen egy komolyabb ehhez köthető pengeváltás történt, mikor Kamala Harris kijelentette, hogy a járvány kezelése az amerikai történelem legnagyobb kudarca. Erre válaszul Mike Pence úgy fogalmazott, hogy a Biden-terv a koronavírus-járvány kezelésére pusztán a Trump-kormányzat intézkedéseinek másolása, egyszerűen „plágiumnak” minősítve a demokrata jelölt tervét a járvány kezelésére. A Reuters cikkében kiemeli, hogy annak fényében, hogy Joe Biden 77, míg Donald Trump 74 éves (és éppen gyógyulófélben van a koronavírusból) egyáltalán nem meglepő, hogy az alelnök-jelöltek kerülték a kényes témát.
A kényes pontok
Donald Trump amerikai elnök meggyengítette az Egyesült Államok kapcsolatait az ország nemzetközi szövetségeseivel – fogalmazott Kamala Harris, hozzátéve, hogy az elnök Vlagyimir Putyin (orosz elnök) szavát többre tartja, mint barátaink és a hírszerző közösségek szavát. Szóba került emellett az iráni atomalku felmondása is, a demokrata jelölt szerint Amerika emiatt ma kevésbé biztonságos.
Két jelentősebb téma került még elő, egyrészt Mike Pence tévesen azt állította, hogy Joe Biden betiltaná a vízfúrást (fracking), erről sosem volt szó a demokrata elnökjelölt kampányában, valamint vonakodott azt elismerni, hogy a globális felmelegedés okai az emberi tevékenységben keresendőek.
Kamala Harris kikerülte a legfelsőbb bíróságra vonatkozó kérdést – tudni lehet, hogy Ruth Bader Ginsburg bíró halála után a jelenlegi kormányzat saját jelöltjével még a választás előtt évekre bebetonozná a republikánus többséget, amelyre válaszul egyes források szerint egy esetleges győzelem után a demokrata válasz az lehet, hogy kilenc főről tizenegy vagy tizenhárom főre bővítenék a testület létszámát.
Összességében az alelnökjelöltek vitája sokkal nyugodtabb hangvételben zajlott, mint Donald Trump és Joe Biden összecsapása, a felek lényegesen kevesebbet sértegették egymást, és a moderátori feladatokat ellátó Susan Page, a USA Today újságírója is lényegesen jobban törekedett a kulturált hangnem fenntartására. Az alelnökjelöltek esetében csak egy vitát tartanak, a helyszín a Utah Egyetem volt, kevés vendég előtt.