Mindenki azt találgatja, mekkorát buknak a britek az EU-ból való kilépésen, vajon beköszönt-e a recesszió a szigetországban. A Moody's például azt írta: szerintük az első ijedség elmúlása után a referendum viszonylag mérsékelt hatással lesz a brit gazdaságra, nem számítanak visszaesésre - itt írtunk bővebben a jóslataikról.
Az Oxfordi Egyetem elemzőrészlege, az Oxford Economics elemzői szerint viszont bár a vártnál valóban jobb adatok érkeztek, még mindig jó esély van arra, hogy beköszönt a recesszió a Brexit eredményeként.
Jók az adatok, de...
A brit gazdaság második negyedévi - a várakozásoknál jobb - növekedési üteméhez a magánfogyasztás mellett "meglepő módon" az üzleti szektor beruházási aktivitása is hozzájárult. Az Oxford Economics szerint ugyanakkor a kilépést pártolók győzelmével végződött EU-tagsági referendumot a vizsgált negyedév legvégén tartották, és a vállalati szektor kiadásai éves összevetésben már csökkennek.
Az Oxford Economics londoni elemzői mindezek alapján változatlanul 30 százalékra teszik annak kockázatát, hogy a brit gazdaság recesszióba kerül.
Már ha lesz egyáltalán valami
Két hónappal az Európai Unióból való kiválásról döntő brit népszavazás után még mindig teljes a bizonytalanság, sőt mintha még növekedne is. Vannak, akik a parlament szerepét hiányolják, a kormányon belül is repedések mutatkoznak, miközben nincs menetrend. Egy sommás vélemény szerint a kilépés megindításának lebegtetése olyan, mit az atomfegyver: örökös fenyegetésre való - háttérelemzésünk >>