Hozzátette: a Magdolna Negyed Programnak (MNP) köszönhetően közel 12 ezer józsefvárosi lakosnak javulnak jelentősen az életkörülményei 2010-ig. Csécsei Béla, a VIII. kerület polgármestere elmondta: a kerület a támogatáshoz 210 millió forintos önerőt tesz hozzá 2010-ig. A program teljes megvalósulásáig a kerület hozzájárulása azonban elérheti az egymilliárd forintos nagyságrendet is - fűzte hozzá. A polgármester szerint a városmegújítási kezdeményezést elsősorban a sűrűn lakott negyedben tapasztalható, budapesti átlaghoz képest alacsonyabb iskolázottsági, foglalkoztatottsági és közbiztonsági mutatók indokolták.
Csécsei Béla szerint Józsefváros 11 negyedéből a Magdolna negyed számít a leghátrányosabb helyzetűnek, melynek külső segítség nélkül nem lenne lehetősége a felzárkózásra. A Magdolna Negyed Program a "kis lépések taktikáját alkalmazva", hasonló angol és holland városrendezési programok alapján több egymásra épülő ütemben valósul meg - fejtette ki a polgármester.
Csécsei Béla emlékeztetett: a program első üteme már 2005-ben elkezdődött, melynek részeként a hagyományos épületfelújítási munkálatok mellett nagy hangsúlyt kaptak a szociális programok és a helyi lakosság bevonása is. Az első szakaszban négy önkormányzati lakóépület felújítása és a helyi társadalmi kapcsolatokat erősítését szolgáló CivilHáló kezdeményezés valósult meg. A most kezdődő második ütemben szerepel 16 önkormányzati és 7 társasházi tulajdonú épület felújítása, a Mátyás tér rehabilitációja, a Lakatos Menyhért Általános Iskola és Gimnázium felújítása és akadálymentesítése, egy új közösségi épület megépítése a volt kesztyűgyár területén, valamint gazdasági, foglalkoztatási és bűnmegelőzési programok is megvalósulnak.
A városrész megújításának folytatására azonban a 2010-ben befejeződő második ütem befejeződése után is szükség lesz - tette hozzá Csécsei Béla.
Ha büdös van, még az eső sem esik
BKV-menetrend: sokan csak későn kapcsoltak
Budapest a világ 10 legnépszerűbb városa között
MTI