Molnár Csaba a sajtótájékoztatón kiemelte: idén bruttó 185 millió forintból finanszírozzák a rendezvényeket, ez az összeg 30 millió forinttal kevesebb, mint tavaly. Elmondta még, hogy három személy köré szervezik az ünnepségeket: Széchenyi Istvánra, Petőfi Sándorra és szabadságharc ismeretlen ifjú katonájára emlékeznek majd.
Molnár Csaba elmondta még, hogy több újdonsággal is várják az érdeklődőket, ezek közül kiemelte: március 9-étől 18 életnagyságú huszárszobrot helyeznek el a főváros 9 pontján a 18 huszárezred előtt tisztelegve; március 14-én este pedig háromdimenziós térhatású animált díszkivilágításba "öltöztetik fel" a Nemzeti Múzeumot.
Szollár Domokos kormányszóvivő az ünnepségsorozat részleteiről szóval a Nemzeti Múzeum kertjében, március 9-étől látogatható történelmi játszóházra és a március 14-éig minden nap működő nyitott filmstúdióra hívta fel a figyelmet. Utóbbiról elmondta: a múzeum lépcsőjén 1848-as, korabeli jelmezekbe öltözve játszhatják el és filmen örökíthetik meg az érdeklődők a forradalom és szabadságharc fontosabb eseményeit.
A március 15-ei lakossági programokról szólva a szóvivő említést tett az ünnepi szabadtéri műsorról, amelyet a Nemzeti Múzeum lépcsőin délelőtt 11 órától nézhetnek meg, többek között fellép Dobó Kata, Fullajtár Andrea, Nyári Oszkár, Egyházi Géza és kétszáz táncos működik közre.
A hétfő események központja a "Széchenyi korzó" lesz: a Lánchíd korzóvá alakul - hívta fel a figyelmet. Az itteni események közül kiemelte, hogy a Magyar Tudományos Akadémia parkolójában "haditábor" építenek fel; 15-én a Roosevelt térre látogatók korhű nyomdagéppel nyomtathatják ki a Nemzeti Dalt és 12 pontot.
Szollár Domokos az állami megemlékezésekről szólva elmondta azt is: március 15-én, délelőtt fél tíztől a zászlófelvonással és a Kossuth Emlékmű koszorúzásával veszi kezdetét a hivatalos megemlékezés. Délután egy órától adják át a Kossuth- és Széchenyi-díjakat a Parlament Kupolatermében, ahol jelen lesz Sólyom László köztársasági elnök és Bajnai Gordon miniszterelnök is.
MTI