.jpg)
A szaktárca közlése szerint a most aláírt megállapodásba Fodor Gábor kezdeményezésére az is belekerült, hogy a bajor és magyar fél mindent elkövet annak érdekében, hogy a továbbiakban megelőzzék, illetve elkerüljék a hasonló illegális hulladék behozatalt.
Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter április 11-én a Kiskunhalasi Regionális Hulladékkezelő Központ átadása után újságíróknak elmondta: a Németországból illegálisan Magyarországra hozott hulladék 60 százalékát már visszaszállították, a napokban aláírják a megállapodást Bajorországgal, melynek értelmében újabb szállítmány indul útnak. A maradék kis mennyiséget pedig természetesen meg fogjuk semmisíteni és a költségét be fogjuk hajtani a német államon.
A Kiskunmajsai Polgármesteri Hivatal feljelentése alapján 2006. december 7-én indult a nyomozás a Kiskunhalasi Rendőrkapitányságon. A nyomozás adatai szerint 2006 júliusától 2006 végéig több mint 4.000 tonna német eredetű hulladék érkezett illegálisan Magyarország területére. A hulladékot összesen 20 helyszínen helyezték el többnyire tanyákon, hulladéklerakókban, majorokban. A nyomozás során mintegy 4.700 bála hulladék szemléjére került sor.
A lefoglalt számlák, szállítólevelek és egyéb okmányok alapján négy németországi társaságtól, illetve magánszemélytől hozták Magyarországra a szállítóleveleken többségében műanyagáruként megnevezett bálázott hulladékot. A Németország Baden-Württemberg és Bajorország tartományaiból származó szemét visszaszállítását 2007 júniusában kezdték meg. Az országban talált, mintegy 4.100 tonna hulladékból Ácsról 350 tonnát, Kiskunmajsáról 180 tonnát szállítottak vissza Németországba, Kunbajáról 1.250 tonna kerül "vissza a feladóhoz". 2007 augusztus végéig a 19 helyszínen talált szemét több mint felét szállították vissza Németországba.
Hamarosan eltűnhetnek a német szeméthegyek
Indul az ország legnagyobb szemétprojektje
Használt tampont is úsztatnak az osztrákok?
Németországba viszik szemetüket az olaszok
MTI