Mindez érvényes az új és a régi lakások vásárlására is – olvasható a Narancsliget SLG Group – gyorselemzésében. Az elemzés kitér arra is, hogy a külföldi beruházók már három évvel ezelőtt is figyelembe vették az ügyészség által összeállított fővárosi bűnözési statisztikákat. 2007-ben a telekár, az elhelyezkedés, infrastruktúra, panoráma, stb. mellett, ötödik-hatodik szempontként már figyelembe vették a fővárosról bűnözési statisztikával kapcsolatos adatokat is.
A bűntérkép a jövőben árnyaltabbá teheti az ingatlanpiacot. Mindez forintokra, négyzetméterárakra is lefordítható. Ugyanakkor az elemzés kitér arra is, hogy a bűnözéssel senki sem akkor fog majd szembesül, amikor elkezd lakást keresni. Senki sem a „bűntérképpel” a kezében megy oda, ahol lakást szeretne venni. A fővárosiak egyébként is tudják, hol, milyen arányú a bűnözés. A vidékiek és azok, akik külföldről érkeznek, hogy lakást béreljenek vagy vegyenek, azok az ár, az elhelyezkedés, közlekedés mellett, a közbiztonsági kérdésekre is választ szeretnének találni.
„A főváros újabb közbiztonsági térképének nyilvánosságra hozatalával a vevő maga is ellenőrizheti, valóban biztonságos környéken épül-e a kiválasztott lakása” - olvasható a közleményben. |
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium most elkészült bűntérképe szerint: Jelenleg a legbiztonságosabb a XVI. kerület. Itt tavaly mindössze két és fél ezer bűncselekményt regisztráltak. A legtöbb bűncselekményt egyébként a XIII. kerületben követték el, itt 12642 regisztrált bűncselekménnyel találkoztak a rendőrök tavaly. Mindez persze nem jelenti azt, hogy a XIII kerületben ne lenne érdemes lakást venni, hiszen ebben a kerületben elsősorban a turisták ellen elkövetett bűncselekmények száma emeli a statisztikákat az átlagnál magasabbra.
Átrajzolhatja a pesti belvárost az új főutca
Áprilisban indul a kilakoltatási dömping
Érdemes várni: olcsóbbak lehetnek a lakások
Terézvárosi ingatlanok: az alpolgármester is gyanúsított
Bőven lesz még bedőlő lakáshitel
Ingatlanpiac: hogyan tovább?
Privátbankár