„A kerékpárosok nem esnek a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) hatálya alá. Kevesen tudják azonban, hogy az egyik legelterjedtebb biztosítás lehet segítségükre, ha kerékpározás közben valamilyen kárt okoztak, és ezért kártérítési felelősséggel tartoznak - olvasható a K&H Bank közleményében. A lakásbiztosítási szerződések többsége ugyanis – szerződésenként eltérő feltételekkel és mértékben – mentesíti a kárt okozó kerékpárost az olyan károk megtérítése alól, amelyekért felelősséggel tartozik” – mondta Kaszab Attila, a K&H Biztosító nem-életbiztosítási üzletágának vezetője.
Függetlenül attól, hogy motor vagy robogó tulajdonosai, a motorosoknak kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kell kötniük járműveikre. Ha a téli hónapok alatt ideiglenesen kivonták a forgalomból motorjukat, erre az időszakra mentesültek a kötelező felelősségbiztosítás díjfizetése alól, viszont újbóli használat esetén ismét üzembe kell helyezniük járműveiket.
„A motorosok többsége a téli hónapokra félreteszi járművét. Amennyiben a motor ideiglenesen kivonásra kerül a forgalomból, az üzemben tartók mentesülnek a díjfizetési kötelezettség alól. Ez azt jelenti, hogy erre az időszakra érvényben marad a kgfb szerződés, de a biztosított nem fizet biztosítási díjat, a biztosító pedig nem viseli a kockázatokat a szünetelés ideje alatt, amelynek időtartama legfeljebb fél év lehet. Hasznos, ha a tulajdonosok a motorkerékpár újbóli forgalomba helyezéséről levélben értesítik a biztosítót, ezzel is kezdeményezve a kockázatviselés, valamint a díjfizetés folytatását” – figyelmeztetett Kaszab Attila.
Nyugodtan perelhet: fizet a biztosító
A síelők nem kockáztatnak: a top termékek a nyerők
Felturbóznák a betétbiztosítást
Privátbankár