A síelők igyekeznek ár/érték arányban a nekik legmegfelelőbb utasbiztosítási terméket választani. Általános tapasztalat, hogy a síelők hajlandóak kicsivel többet fizetni a biztosításért, ha cserébe nagyobb biztonságot kapnak. A felmérés szerint az olcsó, de kis fedezetű termékeket szinte senki sem választja már a síeléshez. Mint az alábbi grafikonból kiderül, a biztosítást kötők 55,9 százaléka választotta a drágább és ezáltal nagyobb fedezetet nyújtó ún. top termékeket, 31,5 százalékuk a közepes, míg 12,6 százalékuk az olcsó konstrukciókat vásárolta.
A biztositas.hu portálon eladott utasbiztosítások adataiból az is kiderül, hogy idén - a tavalyi évhez hasonlóan - a síelők 98%-a európai úti célt választott magának és szinte mindegyikük autóval közelítette meg a síterepet. A kiutazók átlagos száma 2,2 fő körül alakult és a legtöbben (mintegy 90%), bankkártyával fizettek az utasbiztosításukért.
A külföldi síutak előtt mindenképpen ajánlott utasbiztosítást kötni, hiszen az nemcsak a baleset miatt esetleg szükséges drága külföldi kórházi ellátás kiadásaira nyújt fedezetet, hanem számos egyéb szolgáltatást tartalmazhat - áll a K&H Biztosító hasonló tárgyú közleményében. Ha a balesetet szenvedett gyermeknek hosszabb időre kórházban kell maradnia, nagyon fontos, hogy mielőbb mellette lehessen valamelyik szülő, ezért érdemes olyan biztosítást választani, ami fedezi a szülő oda- és visszautazását, valamint szállásköltségét is. Számos további kiadás is felmerülhet, pl. telefonköltségek, poggyászkárok, sporteszközök kárai, amelyekre mindig gondolni kell az utasbiztosítás kiválasztásakor - hívják fel rá a figyelmet.
"Gyakori probléma, hogy sokszor az utolsó pillanatra, az indulás előtti estére hagyják a biztosításkötést és nem szánnak rá elegendő időt, hogy utánanézzenek a részleteknek. Pedig kiválaszthatják és meg is köthetik a biztosításukat akár az indulás előtt több héttel, hiszen van arra lehetőség, hogy a kockázatviselés később, az ügyfél által meghatározott időpontban kezdődjön." – mondta Kaszab Attila, a K&H Biztosító nem-életbiztosítási üzletágának vezetője.
Nyugodtan perelhet: fizet a biztosító
Csökkenő bevételek a biztosítási piacon
Kgfb: az autók harmadát átsorolják
Aláhulló jégcsapok - ki a felelős?
Privátbankár