1p
Árfolyamvesztéssel követte a forint a zloty által vezetett negatív régiós trendet hétfőn, a bankközi devizapiacon. Az eurót 299,69 forinton jegyezték délután négy órakor a bankközi kereskedelemben. Péntek délután még 294,68 forint, hétfőn délelőtt fél tízkor pedig 296,93 forint volt a jegyzés. Az árfolyam alacsony forgalom és nagy volatilitás mellett két alkalommal is érintette a 300 forintos euróárfolyamot, de a határt nem törte át.

A forint nap közben folyamatosan gyengült, követve a zloty által vezetett régiós trendet. A zloty elveszítette az előző héten az új IMF hitelkeretnek köszönhetően szerzett nyereségét. A térségbeli devizák gyengülő trendje a nemzetközi piacon fokozódó és egyben a dollárt erősítő kockázatkerülésnek köszönhető. A német jegybank adatai szerint mélyült az első negyedévben a gazdasági recesszió, ami egyértelműen hátrányos a térség exportorientált gazdaságainak, így devizáiknak is.

Az új magyar kormány hivatalba lépése és az MNB kamatdöntése nem volt hatással a forint árfolyamára. Az MNB kamattartása megfelelt a piaci várakozásoknak, forintgyengítő hatása egy váratlan kamatvágásnak lett volna.

A kereskedők szerint a forintárfolyam alakulását az egész régióra ható nemzetközi piaci tényezők befolyásolják továbbra is, egyedi hatása csak a tényleges költségvetési megszorításoknak (vagy azok elmaradásának) lehet.

A dollár árfolyamának kedvez a nemzetközi piacon erősödő kockázatkerülési hajlam. Az euró/dollár a múlt héten csütörtökön még 1,32 körül, pénteken pedig 1,31 körül alakult, hétfőre azonban 1,30 alá esett. Délután négy órakor 1,2917 volt az árfolyam, az EKB pedig 1,2966 dollárban állapította meg az euró referencia- árfolyamát hétfőre, a pénteki 1,3058 után.

A dollárt 231,99 forinton jegyezték a péntek délutáni 224,51 forint, illetve a csütörtök délutáni 221,45 forinttal szemben. A svájci frank jegyzése 197,84 forinton állt a pénteki 193,51 forint után, 100 japán jent 234,51 forinton jegyeznek a pénteki 228,26 forint után.

A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási kamat (o/n) változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,30 százaléknál áll. Az állampapírok másodpiacon a forint gyengülésével párhuzamosan emelkedtek kissé a hozamok: a 3 éves lejárat ÁKK referencia hozama 11,01 százalék (+10 bázispont), az 5 évesé 11,18 százalék (+24 bp), a 10 évesé 10,98 százalék (+26 bp).

Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG