A cikkben Barabás Gyula, a Magyar Hitelszövetség vezetője a problémák között a szabályozás hiányosságait említi. Hiába kell az értékesítendő ingatlan kikiáltási árát az ingatlan árának 70 százalékában megszabni, ha a hitelező bank és pénzintézet tetszőlegesen állapítja meg az ingatlan árát.
Krejniker Miklós, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnöke pedig arra hívja fel a figyelmet, hogy míg a végrehajtók munkáját törvény szabályozza, addig a magáncégek, aukciósházak értékesítései szabályozatlanok. A kamarai elnök szerint a probléma lényege: a szabályozás lehetőséget ad a pénzügyi szervezeteknek arra, hogy az adós számára jellemzően méltányosabb eljárást biztosító végrehajtót megkerüljék. A végrehajtó ugyanis afféle "csődgondnokként" jár el.
A lap újságírójának a Magyar Fejlesztési Banknál azt mondták, hogy még nem érkezett olyan hitelkérelem helyi önkormányzattól, amelyet bajbajutott adós lakásának megvásárlásához igényeltek volna.
Az adósság átütemezésére tavaly nyár óta van lehetőség, de - a Banki Hitel Károsultak Egyesületének elnöke szerint - a pénzintézetek részéről "döbbenetes" érdektelenséget lehet tapasztalni. Példaként a nyomtatványok hiányát említi az egyesületi elnök.
Szigorodik a thm szabályozása
Mélyponton a lakáshitelek értéke
A PSZÁF ránéz a jelzáloghitelezők körmére
Ránk verik az eladatlan garázsok árát
Őszre napolnák a kilakoltatásokat
A tiltás ellenére télen is kilakoltatnak
MTI, Népszabadság