A napilap szerint a döntés a Mavir anyavállalata, az MVM Zrt., illetve az állami tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. kezében van. A Világgazdaság előrevetítette: ha zöld jelzést is kap az áramtőzsde beindítása, önmagában túl kicsi ahhoz, hogy hatékonyan működjön, így várhatóan összekapcsolják a már működő osztrák és román börzével. Ekkortól a hazai áramkereskedőknek a "saját" piacaikért is meg kell majd küzdeniük a megjelenő külföldi riválisokkal, vetélkedésük lenyomhatja az európai szinten is rendkívül magas hazai áramárakat.
Tringer Ágoston, az MVM szóvivője a lapnak azt nyilatkozta: a tőzsde beindításának finanszírozását csak akkor rendelheti el felelősen az MNV és az MVM, ha biztosítottnak látja működési költségei megtérülését. Hozzátette: ezt azonban a szabályozás jelenleg nem teszi lehetővé, ugyanakkor az indulás első néhány évében mindenképpen évi több százmillió forintnyi veszteségre kellene felkészülni. Ezért a legutóbbi közgyűlésen nem döntöttek a tulajdonosok - mondta.
A lap arról is ír, hogy az egyeztetések során a Mavir kérte a MeH támogatását, hogy a tőzsde működési költségei beépülhessenek a rendszerhasználati díjba.
Jót tenne az áramárnak a valódi verseny
Rugalmatlan a villamosenergia-rendszerünk
Közel 40 milliárdos osztalék - fizet az MVM
Világgazdaság