A három-ötcsillagos szállodák bruttó szobaár-bevétele 7,3 százalékkal nőtt, a vendégéjszakák száma 0,7 százalékkal csökkent az előző év januári szinthez képest.
Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára (Gross ARR) 15.300 forint volt, ami folyó áron 860 forintos emelkedést jelent 2006 azonos időszakához képest. Egy kiadható szállodai szobára átlagosan 6.100 forint bruttó szobaárbevétel (REVPAR) jutott, ami folyó áron több mint 200 forintos növekedés az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
Az idén januárban a budapesti ötcsillagos és az ország keleti részén működő háromcsillagos szállodák szobakapacitás-kihasználtsága volt a legmagasabb, 48 százalékos. Ezen kívül 40 százaléknál magasabb foglaltságot csak a balatoni négycsillagos és az ország keleti részén található négy- és ötcsillagos szállodák értek el.
Az egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára a budapesti ötcsillagos egységekben kiemelkedően magas, bruttó 32.600 forint volt. A fővárosi négy- és a vidéken működő négy- és ötcsillagos szállodák átlagosan 11.400-16.000 forintos, az adatszolgáltató háromcsillagos egységek 7.000-9.800 forintos bruttó átlagárat érvényesítettek.
Az eltöltött vendégéjszakák száma januárban 0,5 milliót tett ki. A fővárosi szállodacsoportokat januárban 10-15 százalékos csökkenés jellemezte. A vidéken működő szállodákban - az ország nyugati részén levő szállodák kivételével - nőtt a vendégéjszakák száma. Jelentős, 17-44 százalékos bővülésről az ország keleti részén található egységek számoltak be, a balatoni háromcsillagos házaknál a vendégéjszakák növekedése 29 százalékot tett ki.
Szarvas az év települése
A gyenge forint röpítette a Danubius Hotels profitját
A British Airwaysnél különjegy kell a pluszcsomagnak