Atomerőművet építene az E.ON
Nyilatkozata szerint a céget csak német területen korlátozza az, hogy Németország esetleg nem akar területén több atomerőművet, de mivel az E.ON nemzetközi vállalkozás, ez nem akadályozza meg külföldön ilyen létesítmények építésében, illetve abban, hogy azokműködtetésében részt vegyen.
A német szociáldemokrata-zöld kormány 2000 júniusában állapodott meg az áramtermelőkkel arról, hogy 2021-re az összes atomerőművet kikapcsolják Németországban, ez azonban még nem jelent végleges döntést.
A romániai cernavodai atomerőmű 3. és 4. reaktorblokkjának megépítésére, melyek előre láthatóan 2012-13 körül lépnének működésbe, eddig összesen 16 vállalkozás jelezte érdeklődését - közölte a román szakvállalat, a Nuclearelectrica.
A nagy európai energetikai vállalkozások közül két olasz, az Enel és - konzorciumban - az Ansaldo, két német, az E.ON és az RWE, továbbá a spanyol Iberdrola is jelezte részvételi szándékát a megvalósításban. Az Ansaldo már közreműködött az első két blokk építésében. A Nuclearelectrica négy vagy öt céget hívna meg, hogy végleges ajánlatát megtegye. Az erőmű a kanadai Candu 6 reaktortechnológiát alkalmazná.
Évente két atomerőművet építene Oroszország