Egy hónap alatt – 2010. decemberhez viszonyítva – a legnagyobb mértékben az élelmiszerek árai emelkedtek, 1,9 százalékkal. Növekedett az idényáras élelmiszerek – burgonya, friss zöldség, gyümölcs – (8,5 százalék), a cukor (8,2 százalék), az étolaj (4,1 százalék), a liszt (3,3 százalék), valamint a szalámi, szárazkolbász, sonka (2,6 százalék) ára. Az idényáras élelmiszerek nélkül számítva az élelmiszerek ára az előző hónaphoz képest 1,1 százalékkal drágultak.
Az átlagosnál nagyobb mértékű áremelkedés volt az egyéb cikkek körében (1,2 százalék), ezen belül a járműüzemanyagok ára 3,4 százalékkal nőtt. A háztartási energia (0,5 százalék) és a szeszes italok, dohányáruk (0,4 százalék) esetében átlag alatti áremelkedés volt. Szintén átlag alatt emelkedtek a szolgáltatások (0,3 százalék) árai, ezen belül a postai szolgáltatások ára átlagosan 9,2, a szemétszállítás díjtételei 2,9, a helyi tömegközlekedésé 1,0 százalékkal növekedtek. A tartós fogyasztási cikkek körében kismértékű (0,1 százalék) árnövekedés következett be. A ruházati cikkekért átlagosan 3,0 százalékkal kellett kevesebbet fizetni, az előző hónaphoz viszonyítva.
12 hónap alatt, 2010. januárhoz viszonyítva, az élelmiszerek árai az átlagosnál nagyobb mértékben, 6,4 százalékkal emelkedtek. Ezen belül nőtt a liszt (30,5 százalék), az idényáras élelmiszerek (28,0 százalék), az étolaj (22,2 százalék), a sajt (9,8 százalék), a cukor (9,5 százalék) és a tej (7,6 százalék) ára. Árcsökkenés következett be a tojás (8,5 százalék) esetében.
Az átlagosnál nagyobb mértékben, 6,2 százalékkal növekedett a háztartási energia ára, ezen belül a vezetékes gáz ára 16,3 százalékkal, a távfűtésé 7,4 százalékkal nőtt. Szintén átlag felett, 6,2 százalékkal drágultak az egyéb cikkek, ezen belül a járműüzemanyagok ára 16,5 százalékkal, a gyógyszerek, gyógyáruké 2,0 százalékkal nőtt. A szolgáltatások átlag alatti, 2,5 százalékos árnövekedésén belül a távolsági utazás 8,7, a szemétszállítás 4,8, a helyi tömegközlekedés 4,4 százalékkal drágult. Szintén átlag alatt, 1,7 százalékkal emelkedtek a ruházkodási cikkek, 1,2 százalékkal a szeszes italok, dohányáruk árai. A tartós fogyasztási cikkekért átlagosan 1,6 százalékkal kellett kevesebbet fizetni, mint egy évvel ezelőtt.
A GDP 1,2 százalékkal nőtt tavaly
A KSH és az Ecostat gyorsbecslése alapján Magyarország bruttó hazai terméke 2,0 százalékkal, a naptári hatás kiszűrésével 1,8 százalékkal növekedett 2010. IV. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez viszonyítva 0,2 százalékkal növekedett a bruttó hazai termék. A becslés korlátozott információs bázisra épül, így a végleges adatok a gyorsbecslésben közöltektől eltérhetnek.
Az előzetes adatok alapján 2010-ben a gazdaság teljesítménye 1,2 százalékkal nőtt (a naptári hatás kiszűrésével és kiszűrése nélkül egyaránt).
Privátbankár