Az évszázad átverése a gázpiacon?
Számos fogyasztói hívást kapott a több médiában is tanácsadó szolgáltatást biztosító RFC Regionális Fogyasztóvédelmi Módszertani Intézet, amely éppen a jelzések miatt az ombudsmani hivatallal, sőt a FŐTÁVVAL szakmai együttműkődést kezdeményezett. "A szolgáltatás , a távhőszolgáltatás megfelelő technológia színvonalon tartás mellett rendkívűl értékes szolgáltatás, szüksége van a városok lakosságának a távfűtésre "– állapította meg Országbíró Zoltán, aki a fogyasztók védelmét kiemelt feladatnak látja.
"Éppen ezért nem tartom elfogadhatónak a civilszervezet által feltárt problémák eltusolását"- tette hozzá a fogyasztóvédelem koncepciójának átdolgozását, új nyitottabb fogyasztóvédelmi civilprogramot szorgalmazva. Az önkormányzatoknak, ideértve a Fővárosi Önkormányzatot a problémafeltáró civilek, a jogász szakma, az RFC
Fogyasztóvédelmi Társadalmi Intézet tudományos munkájának bevonásával, az ombudsmanni hivatallal együtt nyíltan fel kell tárni a lakosság felé a hiányosságokat! Még kérdéses, hogy a forgalmazó és a szolgáltatók közül kit mennyiben terhel a felelősség azért, hogy egyes civilszakemberek és lakóközösségek szerint a távhő mérő óráinak ellenőrző funkcióját számos esetben kiiktatták, üzembe se helyezték. Az külön kérdés, hogy a mérőórák leolvasása miért mutat mást egyes óráknál ledokumentálva, kinyomtatva, mint ténylegesen a mérőóra kijelzőjén.
Ezek tények, az viszont kérdés, hogy a mérések mennyire hibátlanok ilyenkor? Mit is fizetünk meg a távhőszámlákban?! Országbíró Zoltán fogyasztóvédelmi szakpolitikus szerint igazi oknyomozó tényfeltárás szükséges. Egy kompenzációs kártérítési rendszert kell kidolgozni, amely elsősorban jelképes lehet. Az önkormányzatok költségvetését nem szabad túlzottan a kártérítéssel megterhelni, ugyanakkor a jogsérelmet, amennyiben bíróság állapítja meg kompenzálni szükséges- áll a közleményben. Az MTI szó szerint, minden változtatás nélkül vette át az OS-be beadott közleményt, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
Kéz a kézben fejleszt az OMV és a Gazprom
Szerbián keresztül nyomul a gáz
Tiszta sor: gyenge forint = drága benzin
Gázártámogatás: aki okos, még idén igényel (hanganyag)
MTI