Az olasz pipik nem mehetnek Moszkvába
A moszkvai mezőgazdasági minisztériumi bejelentése szerint a szárnyasokra, a tojásra, a baromfihúsra és valamennyi baromfitermékre vonatkozik a tilalom.
Az olasz egészségügyi minisztérium szerint az emberre nem veszélyes vírusváltozatot mutatták ki két észak-olaszországi farmon a múlt héten, és a beteg állatokat megsemmisítették. Az ügy kapcsán az olasz mezőgazdasági miniszter kiemelte, hogy az olasz élelmiszer-biztonsági ellenőrzés a legszigorúbb Európában és hozzátette: az orosz döntést csakis kereskedelmi okok indokolhatják.
Oroszország rendszerint azután tiltja be a szárnyasbehozatalt valamelyik országból, ha a fertőzésről az OIE-től, a nemzetközi állategészségügyi szervezettől kap értesítést, mint ahogyan az korábban a magyar, a brit vagy a cseh import esetében történt.
Enyhíthetik a brit húsra kimondott behozatali tilalmat
Javul a száj- és körömfájásos járványhelyzet Nagy-Britanniában, így elképzelhető, hogy az Európai Unió hamarosan enyhíti a szigetországi eredetű élőállat, hús és tej behozatali tilalmát - közölte az unió egyik szóvivője. Délkelet-Angliában augusztus 3-án ütötte fel fejét a vész, és ennek nyomán az EU - egyelőre augusztus 25-ig érvényes - behozatali tilalmat rendelt el.
Philip Tod szóvivő sajtótájékoztatón elmondta, hogy az unió állategészségügyi illetékesei csütörtökön tekintik át a helyzetet, és döntenek a továbbiakról. Mint hozzátette, a járványhelyzet kedvezően alakul, így "mérlegelni fogjuk, hogy csökkenthetjük-e a magas kockázatú, illetve az alacsony kockázatú övezet kiterjedését".
A brit hatóságok már hétfőn enyhítették a vágási korlátozásokat. A brit gazdák szerint az EU-tilalom napi 2 millió font (közel 3 millió euró) kárt okoz nekik.
Madárinfluenza-oltás: mi lett a kétmilliárddal?
Magyar madárinfluenza-oltás: viszik, mint a cukrot
Fel-felbukkan a madárinfluenza - földre parancsolt galambok
MTI