Az orvosi egyetemeknek van a legnagyobb adóssága
A minisztérium sajtóirodájának tájékoztatása szerint a tartozás túlnyomó többsége (78,9 százaléka) az egészségügyi képzést, illetve gyógyító-megelőző ellátást is biztosító intézményeknél keletkezett.
A tárca ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a felsőoktatási intézmények adósságállományát tekintve kedvező változások indultak meg. A hatvan napon túl lejárt tartozások az egész adósságállományon belül a 2008. évi 27 százalékról 2009. évre 23 százalékra, míg 2010 januárjában 16 százalékra csökkentek úgy, hogy közben a 30-60 nap közötti lejárt tartozásállomány aránya lényegében nem emelkedett.
Az OKM tudatta azt is, hogy a legjelentősebb mértékű tartozásállományt felhalmozó Pécsi Tudományegyetemhez (PTE) – a pénzügyi helyzet megnyugtató rendezése érdekében – kincstári biztost rendeltek ki, "az intézményi feladatellátás reorganizációját pedig az egészségügyi és az oktatási miniszter által közösen felkért miniszteri megbízott segíti". Mind a fenntartó OKM, mind az Országos Egészségbiztosítási Pénztáron keresztül az egészségügyi betegellátás finanszírozásáért felelős egészségügyi tárca, és maga a PTE is jelentős erőfeszítéseket tesz az adósságállomány csökkentése és kedvezőbb irányú strukturálása érdekében - olvasható a közleményben.
Összességét tekintve a kincstári költségvetési körbe tartozó szervek 2010. január havi teljes adósságállományán belül az OKM költségvetési szerveinek tartozásállománya 10.054 millió forint - írta a tárca sajtóirodája.
Felvételi: aki akart, tudott jelentkezni
Képzés nélkül is doktorálhatunk
MTI