.jpg)
A népszavazás nem jelent mást, mint hogy az eredmény függvényében kell a 2009-es költségvetést összeállítani - mondta. Hozzátette: amennyiben ezek a díjak megszűnnek "senki ne gondolja, hogy a konvergenciaprogram végrehajtása lehetővé teszi, hogy bármelyik kieső bevételt a költségvetés egyéb bevételeiből pótoljuk". Leszögezte: nem fog olyan javaslatot tenni a kormánynak, hogy bármilyen adó vagy járulék változtatásával többletbevételre tegyenek szert és ebből pótolják a vizitdíjat, a kórházi napidíjat, vagy a fejlesztési részhozzájárulást.
Hangsúlyozta: ha ezek megszüntetéséről szóló döntés születik akkor azoknak, akik ezekkel a bevételekkel most rendelkeznek 2009-től már másként kell kalkulálniuk. Tehát az egészségügyi szolgáltatók, a háziorvosok, a felsőoktatási intézmények ennyivel kevesebbel kell hogy gazdálkodjanak" - mondta Veres János.
A vizitdíj és a kórházi napidíj együtt 17-18 milliárd forintot, a tandíj 2-2,5 milliárd forint éves bevételt hozhatna az érintett intézményeknek. Veres megerősítette: nincs olyan alternatíva ami pótolná az esetleg kieső bevételeket, a költségvetés bevételei és kiadásai ugyanis csak azt teszik lehetővé, hogy 2009-re az államháztartás hiánya 3,2 százalékra csökkenjen, erre elkölthető tartalék nincs. A népszavazás politikai következményeit illetően egyértelművé tette: az eredménytől függetlenül nem jelent sem kormánybuktatást, sem valamelyik kormánytag cseréjét.
Gyurcsány: ilyen brutális nyomás még nem volt
Csak egy köpésre vagyunk a recessziótól
Orbán: egyetlen befektető se reménykedjen
Itt a megoldás a kórházi lopásokra - nem az emberek lesznek kulturáltabbak
4,5 milliárdba kerülhet a népszavazás
Nem gyűjt aláírást a Fidesz a negyedik kérdésben
MTI