Az OTP húzta a BUX-ot
Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője elmondta: az OTP árfolyam-emelkedése meglepő volt az amerikai 0,6 százalékos májusi inflációs adat után, ami 0,1 százalékponttal meghaladta az elemzői várakozásokat is. Ilyenkor ugyanis a piacokon inkább gyengül, mint erősödik a kereslet például a magyar bankpapír iránt. Az árfolyam emelkedése nem magyarázható a régiós piaci hatásokkal sem, mivel ezek az indexek, vagy kismértékben csökkentek, vagy gyakorlatilag stagnáltak.
Illés László, a QUAESTOR Értékpapír Zrt. elemzője viszont úgy látja, hogy az OTP a pénzügyi szektor papírjai iránti keresletnövekedés hatására erősödött. A vételi nyomás nemcsak Európában, hanem a tengerentúlon is pozitívan hatott az bankpapírok árfolyamára.
Az elemző kifejtette: a Richter kezd visszakapaszkodni korábbi árfolyamára, mivel az elmúlt napokban a hírek szempontjából semleges közegben kereskedtek vele. A Mol stagnálását Illés László szerint részben az okozza, hogy a bankházak vegyes célárfolyamot határoznak meg a papír kapcsán. A bizonytalanságot növelik az osztalékfizetéssel kapcsolatban terjedő piaci pletykák is: ezek szerint nem biztos, hogy úgy alakul a kifizetés, ahogyan azt korábban bejelentették. A pletykák szerint ugyanis még nem eldöntött, hogy papírok mekkora hányada után fizetnek osztalékot.
A Mol 90 forinttal, 0,42 százalékkal 21.600 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 248 forinttal, 3,80 százalékkal 6.778 forintra nőtt, forgalmuk 9,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,64 százalékkal 785 forintra emelkedett, forgalma 2,7 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 385 forinttal, 1,16 százalékkal 33.490 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 618,7 millió forintot ért el.
Az Egis 22,3 millió forintos forgalomban 200 forinttal, 1,25 százalékkal, 16.195 forintra erősödött.
A BUMIX 1,77 százalékkal, 42,79 ponttal 2.465,1 pontra emelkedett.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI