Az újabb privatizációs bevétel csak hab lenne a tortán
Oravecz Péter, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy az üzleti tervben szereplő bevételi terv 90 százalékát a Mol-részvények értékesítése tette ki, a tranzakcióból 238 milliárd forint körüli bevétel származik.
Oravecz Péter hozzátette, hogy az idei privatizáció második legértékesebb cége a Budapesti Szabadkikötő Logisztikai Rt. volt, 5 milliárd forintos bevétellel.
A kommunikációs igazgató elmondta: az új kormány felállását követően pár héten belül kiderülhet, hogy az ÁPV Rt. portfóliójába tartozó 135 társaság közül - a tartós állami tulajdonban maradókat kivéve - melyek kerülhetnek még az idén értékesítésre.
Kormányhatározat szükséges például a Malév értékesítésére vonatkozóan is. Az idei privatizációs tervek között lehetőségként szerepelnek a Maléven kívül a lóversenytársaságok és a végelszámolásból "visszahozott" Bábolna értékesítése is.
Megfigyelők szerint akár ezermilliárd forintot is hozhat a költségvetésnek a még állami tulajdonban lévő cégek privatizációja, a bevételt pedig az adósságállomány csökkentésére fordíthatja az új kabinet.
Óriás Mol-tranzakció: a kecske meg a káposzta