Bajnai Gordon véleménye szerint a kormány megalakulásakor megfogalmazott vállalásaikat jóval kilencven százalék felett teljesítették.
A kormányfő a Magyar Televízió Az Este című műsorában azt mondta: az erről szóló elemzést kedden közzéteszik. Hangsúlyozta: a lényeget tekintve arra vállalkoztak, hogy Magyarországot egy év múlva stabil, biztonságos állapotban, növekedési pályára állítva adják át, úgy hogy közben megvédték az embereket is. Bajnai Gordon úgy fogalmazott: minimum fél évig pihenni akar a választások után, hogy kitalálja, mihez kezdjen a későbbiekben.
Mi lesz Bajnai jövője?
Hozzátette: még nem gondolkodott el komolyan azon, hogy a pihenés után mivel foglalkozzon, bár sokan kérdezik ezt tőle. Ez a fél év éppen arról szól, hogy kitaláljam, mi az, amit állampolgárként - elköszönve ettől a nagyon megtisztelő és fontos poszttól - majd csinálni fogok - fogalmazott. Úgy fogalmazott: ennyi idő kell ahhoz, hogy "méregtelenítse a fejét".
Bajnai sem teljesítette minden ígéretét |
Szavai szerint még nagyon sok dolguk van. Nagyon észnél kell lenni, hogy az ország ne térjen le erről a pályáról, ne kövessünk el hibát és Magyarországot úgy adják át a következő kormányzatnak, ami végre ismét egy növekedő, egy prosperáló, vonzó pályát jelent az országnak.
Már a Fidesz sem foglalkozik vele?
Eltűnt a Fidesz retorikájából a "Gyurcsány-Bajnai-korszak" kifejezés, helyette csupán "Gyucsány-korszakot" említenek az ellenzéki párt nyilatkozói. A szóhasználat változása nem véletlen, a Fidesz szerint ugyanis "a szálakat Gyurcsány Ferenc mozgatja a háttérből".
A hét kérdése: Véleménye szerint mennyi lenne az ideális nyugdíjkorhatár Magyarországon? Szavazzon! |
Az egyik utolsó alkalommal, január 30-án Soltész Miklós, a Fidesz-KDNP-frakciószövetség népjóléti kabinetjének vezetője használta a jelenlegi és a volt kormányfő nevével illetett korszakot, amikor egy nyugdíjasrendezvényen úgy vélekedett: ha folytatódna a Gyurcsány-Bajnai-korszak, könnyen lehet, hogy a következő korosztályok már 70 éves nyugdíjkorhatárt lennének kénytelenek megélni, eltűnhetne a magánnyugdíjpénztári befektetések nagy része, és tovább csökkenhetne a nyugdíjak értéke.
Február 5-i országértékelő beszédében Orbán Viktor Fidesz-elnök is a "Gyurcsány-korszak" kifejezést használta, egyebek mellett akkor, amikor kitért arra, hogy megrendítően sok és nehéz feladat áll az ország előtt, "mert nagyon sok, szinte alig felmérhető kárt okozott nekünk a korszak, amelyet Gyurcsány-korszaknak nevezünk".
Szombaton Pelczné Gáll Ildikó Fidesz-alelnök is egy jelképes naptár "Gyurcsány-korszak 50" feliratú lapjának levágásával indította el a "centivágást".
Fej-fej mellett Vona és Mesterházy |
Ez bizonyosodott be az elmúlt hétvégén is, amikor kiderült, hogy a felszínen ugyan Bajnai Gordon és Mesterházy Attila különböző célokról, programokról beszél, az MSZP igazi kampányát viszont Gyurcsány Ferenc folytatja, és ő mondja meg, hogy mit kell, és mit fognak csinálni - mondta a Fidesz elnöki stábjának vezetője ezzel arra utalva, hogy nyilvánosságra került Gyurcsány Ferenc egy zárt körben Szombathelyen elmondott beszéde.
Orbán áll hozzánk legközelebb
Bajnai: mindent megtettem, amit tudtam
Bajnai: le kell számolni a kivételekkel
Orbán: magyar lábakra kell állítani a gazdaságot!
Bajnai: a következő kormány bevezetheti az eurót
MTI, Privátbankár