A befektetőház szerint a befektetőket érdekli, hogy valójában mi mozgathatja az adott termék árát, a jegyzési devizák vagy valóban a piaci kereslet-kínálat változott oly mértékben, hogy az trendfordulót okozott?
Az ilyen viselkedésű népszerű termékekre tehát többféle tényező alapján kötnek ügyleteket a befektetők, és nem mindegy, hogy a hírdömpingben sikerül e a tartós, valós trendet megtalálniuk. A sikeres döntéshozatal érdekében dolgozták ki a Buda-Cash Brókerház szakemberei az új BC indexeket, amelyek metodikája segíti kiszűrni a termék ármozgásából a torzító vagy járulékos tényezőket, ezzel lecsupaszítva az árat, közelítve a tényleges piaci kereslet-kínálathoz. A „torzító” tényezők általában a különböző deviza ármozgások, ezért ezek az indexek úgy vizsgálják az adott termék árfolyamát, hogy kiszűrik az egyes devizák okozta változásokat.
A görög dráma után Erősödéssel zárt hétfőn Tokió, és a nagy ázsiai tőzsdék is emelkedőben voltak a tokiói zárás idején. Elemzői vélekedés szerint emelkedéssel indulhat a kereskedés a meghatározó nyugat-európai részvénypiacokon is, a múlt heti görög megszorító csomag nyomán hullámzó tőzsdei hangulatot követően. MTI |
Az Indexek mindazoknak segítséget jelentenek, akik kíváncsiak a termékek „önálló” piacára, keresik a nagyobb trendeket, és egyértelműen látni akarják a termék valós ármozgását. Az Indexek metodikája arra épül, hogy a termék ármozgását viszonyítják azon devizák keresztárfolyamainak mozgásához, amelyekben jellemzően jegyzik a terméket, illetve a világ legnagyobb 4 devizáját tartalmazó devizakosárhoz képest.
A devizakosár alkalmazása biztosítja a termék, az áru valós ármozgásának bemutatási lehetőségét, hiszen a termékek árát jelentősen el tudja mozdítani a tőle függetlenül kialakuló, jegyzésére használt deviza jelentős le vagy felértékelődése, ami esetleg téves befektetői várakozásokat és gerjeszthet - írja a BC közleménye.
A BC indexcsalád tagjai
- Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron - Friss tőzsdei árfolyamok a Privátbankártól |
BC Közép-Európai Devizaindex: a forint, a zloty, a cseh korona és a rubel mozgását vizsgálja az euróval szemben. Ez az index tükrözi a leghűebben, hogy az adott deviza, vegyük példának a forintot, gyengülése vagy erősödése forint specifikus vagy régiós együttmozgás. Ez az index egyértelműen választ ad erre a kérdésre.
BC Euró Index: Az Európai Unió tagjai számára is igen fontos, hogy a sokak számára közös valuta ármozgására mi hat erőteljesebben. Az euró mozgását az USD, a CHF, az AUD és a GBP-vel szemben mutatja az index.
BC Yen Index: a világ alapkezelői és számos yen hitelben eladósodott hazai vállalkozó és magánember számára érdekes lehet, hogy a japán fizetőeszköz árfolyama miként alaklu az USD, EUR, AUD, GBP devizakosárral szemben.
Minek az euró, ha nincs mögötte védőháló?
Lehman-pánik óta a legjobb teljesítmény Londonban
Nem fizet Izland a befektetőknek
Euróövezet: közös adósságkezelés a jövő?
Maradt a brit és európai alapkamat
Privátbankár