Az Euronics Zöld Kampány célja, hogy a vásárló lássa és megértse: fogyasztási szokásai hogyan óvják vagy éppen károsítják egyetlen közös lakhelyünket, a Földet. Mert az már talán mindenki számára egyértelmű, hogy sokszorta többet fogyasztunk, mint amennyit a környezetünk és a kék bolygó elbírna. Itt Európában éppen 2 és félszer többet. Fűtünk, hűtünk, főzünk, autózunk, fürdünk, vásárolunk és szemetelünk – gyakran sajnos mértéktelenül.
A Zöld Tippek mindegyikével gyorsan meg lehet takarítani azt a néhány kilowattot, amit a hó végén nem kell már kifizetni. És ha csak az Euronics vásárlói fogadják meg a Zöld Tippeket, akkor a havi megtakarítás már gigawattokban lesz mérhető.
- Új elektromos készülék vásárlásakor válasszuk a környezetbarát „A” energiaosztályt. Megéri a befektetést, mert a végén biztos nem fizetünk rá!
- A vízforralóba csak annyi vizet öntsünk, amennyit meg is fogunk inni. Nem kell feleslegesen vizet gőzölögtetni.
- Ha több mint egy percig nem használjuk a vasalót vagy a hajsütőt, húzzuk ki. Ezek az apró percek hó végére akár kilowattórákká is duzzadhatnak.
- Tanuljuk meg használni a mikrohullámú sütőt. Nem kell mindent atomjaira felforrósítani, aztán meg ülhetünk az étel felett, amíg kihűl.
- A hajszárítón nem véletlenül van több fokozat. Ha nagyon vizes a hajunk, akkor arra ott a törülköző.
- Minden háztartási eszköz, amiben víz van, vízkövesedik és így egyre több energiát fogyaszt. Ne legyünk restek, tartsuk karban és tisztítsuk meg a fűtőszálakat. A háztartási ecet például csodákra képes.
- Ne folyó vízben mosogassunk, mossunk fogat vagy borotválkozzunk. A lefolyóba csurgatott forintokból hamar összejön egy elektromos fogkefe, villanyborotva, de akár egy mosogatógép ára is.
- A mikrohullámú sütő nem vízmelegítő! Ha teát vagy kávét készítünk, akkor legcélszerűbb vízforralót használni.
- Ha új villanytűzhely vásárlásán gondolkodunk, keressünk inkább légkeveréses modellt. Gyorsabbak és hatékonyabbak, mivel alacsonyabb hőmérséklet is elegendő az ételek elkészítéséhez. Így a sütési energia akár felét is megtakaríthatjuk!
- A fagyasztóból az ételeket először a hűtőszekrénybe tegyük át és hagyjuk kiengedni. Így hasznosítani tudjuk a leolvadásból eredő értékes energiát!
- Nem muszáj a vizes ruhát egyből vasalni. Rengeteg energiát meg lehet spórolni azzal, hogy a száraz ruhát vasaljuk.
- A hőtárolós bojler termosztátját elég 40şC-ra beállítani. Ha esetleg több meleg vízre van igényünk, akkor szabályzót átmenetileg feljebb is csavarhatjuk, azonban nem célszerű 60şC-nál magasabbra állítani. (Ha egy 120 literes bojlerben 80şC-os helyett csak 65şC-os vizet állítunk elő, már sokat spóroltunk, ha pedig 50şC-os vízzel is megelégszünk, már a dupláját takaríthatjuk meg havonta költségeinknek! Minél magasabb a bojlerben a hőmérséklet, annál nagyobb a hőveszteség is.)
Az Euronics korábbi Zöld Tippjei >>
Privátbankár