.jpg)
A Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetei Szövetsége (VTDSZSZ) már az első tárgyalási napon kérte a vezérigazgatótól az augusztus 1-jével életbe lépett BKV-átalakítás munkaügyi tervét és a gazdálkodási rendet, ezeket azonban Antal Attila vezérigazgató a mai napig nem adta át nekik. Így a vállalat dolgozóinak kétharmadát képviselő VTDSZSZ-nek esélyt sem adott a vezérigazgató, hogy az esetlegesen megtartott bértárgyalásokon a bérigényüket bejelenthessék - tette hozzá. Mindezek miatt a VTDSZSZ a most bejelentett sztrájkkal kapcsolatos felelősséget és a következményeket a vezérigazgatóra és menedzsmentjére hárítja - szögezte le az elnökhelyettes.
A BKV Zrt. sajtóirodája az ügyben később ismerteti álláspontját a cégvezetés. Tóth Norbert, a BKV gazdasági vezérigazgató-helyettese csütörtöki tájékoztatóján azt jelentette be, hogy a cégvezetés az első fél évben biztosított havi 15 ezer forintos átlagos béremelést tudja csak garantálni a második fél évre is. Szerintük minden további béremelési igény a meglévő szociális juttatások terhére valósítható meg. Tavaly egyébként a cégnél átlagosan 19.000 forintos béremelést kaptak a dolgozók. |
Nemes Gábor, a VTDSZSZ alelnöke az MTI-nek elmondta, hogy várhatóan teljes körű lesz a sztrájk a BKV-nál. Megítélése szerint ugyanis a többi szakszervezet is csatlakozik majd ahhoz. Hozzátette, hogy legutóbb 1993-ban volt egy kétórás figyelmeztető sztrájk a BKV-nál.
MTI
Tizenötezres BKV-ajánlat
Fúrópajzs: Kósa nekiment Demszkynek
Bíróságon támadják a BKV-t
Pszichológus és tanácsadó segíti a kirúgott BKV-dolgozókat
Bíróságra megy a BKV szakszervezete