Egy brit lap információi szerint illegális - zömmel kelet-európai - fogadási szindikátusok vesznek meg teniszmeccseket vezető világversenyeken, köztük a wimbledoni tornán
Illegális - zömmel kelet-európai - fogadási szindikátusok vesznek meg teniszmeccseket vezető világversenyeken, köztük a wimbledoni tornán, amelynek több korábbi, gyanús mérkőzését már vizsgálják a hatóságok - írta bennfentes forrásokat idézve a The Sunday Times.
A tekintélyes vasárnapi brit lap a ma kezdődő idei wimbledoni bajnokság elé időzített írásában felfedte: a játékot szabályozó hatóságokhoz nyolc korábbi olyan wimbledoni meccsről érkezett bejelentés, amelyekről gyanítható, hogy eredményeiket profi alvilági szerencsejáték-szervezetek határozták meg. A vizsgált mérkőzések közül négyet tavaly játszottak; ezek férfi egyes összecsapások voltak, külföldi versenyzőkkel, akik minden esetben három sima szettel vesztettek.
A lap szerint vezető fogadóirodák dossziét állítottak össze a szerintük gyanús teniszmérkőzésekről. A dosszié a The Sunday Times egyik forrása szerint összesen 140 ilyen meccseredményt tartalmaz a világ minden tájáról.
A tavalyi wimbledoni bajnokságon az első fordulós részvételért 10 ezer font járt, és ezen felül mindössze 6325 font azért, ha egy versenyző továbbjutott a második fordulóba - írta a vasárnapi brit lap.
A brit lap idézett forrása szerint a gyanú tipikusan olyan tornákon szokott felmerülni, amelyeken egy adott mérkőzés fogadási forgalma például 23 ezer font, egy másiké 27 ezer font, egy harmadikra 36 ezer font fogadás érkezik, a negyedikre azonban 4,5 millió font. "Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy az ember kitalálja: valami nem stimmel az utolsó (meccsel)" - idézi bennfentes forrását az újság.
A The Sunday Times szerint valószínűsíthetően zömmel orosz és más kelet-európai fogadók állnak az illegális fogadások legtöbbje mögött, bár a dossziéban szó esik egy osztrák alvilági fogadási szerveződésről, valamint németek által megvett mérkőzésekről is. A lap felidézi egy belga játékos esetét, aki tavaly nyíltan felfedte, hogy 70 ezer fontot ajánlottak fel neki a 2005-ös wimbledoni tornán, ha elveszíti soron következő mérkőzését.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár