Cser Ágnes szerint lemészárlás zajlik az egészségügyben
Mint mondta, ennek semmi köze a szakmához, "félig-meddig szakmai köntösbe bújtatott pénzforrás-átjátszásról van szó"; a történet legsérülékenyebb pontja a szakképzett munkavállalók helyzete, akiknek szélnek eresztése hónapok óta folyik. Felháborító, hogy a tárca 1.500 orvosról és hatezer szakdolgozóról beszél, de meg sem említi a gazdasági, műszaki területen foglalkoztatott munkavállalókat. Ez erkölcstelen és embertelen - fogalmazott.
Hangsúlyozta: a rendszer összeomlott, és meggyőződése, hogy "nagyon sok politikusnak a vádlottak padján lesz a helye", mert nem adják meg emberek ezreinek az élethez való lehetőséget. Amikor egy anya hamarabb ér be egy kórházba, mint a mentés, és egy helikopter nem vehet fel két gyermeket, csak egyet, akkor már réges-rég nem az emberéletről beszélünk - tette hozzá.
Szavai szerint az egészségügyi intézmények nem vállalatok, és azt a megközelítést, hogy a fridzsidergyártást és a gyógyítást egyenlőségjellel kezelik a profitszerzés és a "hatékonyság" szempontjából, be kell fejezni. Egyre több beteget engednek ki "befejezetlenül", azaz mindenféle bekötött eszközökkel azért, mert csak három napig finanszírozza őket a pénztár, pedig az emberi méltósághoz való jog a beteget nemcsak a kezeléskor, hanem a gyógyulás szakaszában is megilleti - mutatott rá.
4-5 biztosítót hozhat az SZDSZ-modellje
Újabb változások az egészségügyben
MTI