.jpg)
Ezek a negyedévente frissített összehasonlító elemzések mindig a kiadástól számított öt évre előre, számos kritérium - köztük a politikai és a makrokörnyezet, a magánvállalkozásokra vonatkozó politika, az adókörnyezet, a munkapiac és a devizapiaci szabályozás - alapján jósolják meg, hogy az adott országokban milyen üzleti környezet várható.
Az összeállítás szerint a 2008-2012-es időszakban Dániáé lesz a világ legvonzóbb üzleti környezete; ez az ország a megszerezhető 10 pontból 8,76-ot kapott.
Az elemzés kiemeli, hogy tavaly egymás után harmadszor választották újra a kisebbségi jobbközép kormányt, amelynek ezúttal "egy kicsit többet kell dolgoznia" a parlamenti többség biztosításáért, de Dániában "régen bevett szokás a konszenzuskereső politika".
Az EIU-összeállításban a legfeltűnőbb az amerikai üzleti környezet következő öt évre szóló megítélésének erős romlása: az Egyesült Államok az előző rangsorban elfoglalt, felülvizsgált hatodik helyéről a tizedikre csúszott vissza, miután összesített pontszáma 8,64-ről 8,60-ra romlott.
Az üzleti környezeti rangsorban Magyarország - csakúgy, mint az előzőben - a 36. helyre került, azzal együtt is, hogy felülvizsgált, összesített pontszáma 6,73-ról 7,09-re javult.
A kelet-európai EU-tagállamok külön listáján a legjobb helyen Észtország áll, utána Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Lengyelország és Magyarország következik.
50 milliárdos akcióra készül a brit nemzeti bank
Amerikai ipari termelés: lesz még rosszabb is (hanganyag)
MTI