Egyrészt arra kérik a hitelező pénzintézeteket, hogy tanúsítsanak nagyobb önmérsékletet, azaz csökkentsék a profitéhségüket. Másrészt azt szeretnénk elérni, hogy hasonlóan a dohánytermékek vagy a gyógyszerek reklámjaihoz, a hitelekről szóló reklámok végén is legyen figyelmeztetés, amely a fogyasztók figyelmét felhívja a kockázatokra.
Hozzátette: A fogyasztóvédelmi hatóságtól és a Gazdasági Versenyhivataltól pedig azt kérjük, hogy a karácsonyi vásárlások és áruhitelezések időszakában fokozott ellenőrzéseket végezzenek a hitelkihelyező intézményeknél is, ne csak a termékforgalmazóknál. Ma a pénzintézeti reklámok arról szólnak, hogy "adósodj el, vegyél fel nyakló nélkül minél több pénzt, milyen könnyű, nem kell hozzá semmi papír, még jövedelem-igazolás sem". De arra nem hívják fel a figyelmet, hogy az eladósodás milyen kockázatokkal jár - mondta Török Zsolt.
Hozzátette: egyelőre önkéntes lenne a figyelmeztetés elhelyezése a reklámszöveg végén, szükség esetén azonban jövő tavasszal törvénymódosítást kezdeményeznek. Koszorús László fideszes országgyűlési képviselő szerint Török Zsolt a Fidesz ötletével kampányol.
Egyetért? Nem lesz 13. havi bér; a kieső összeget csak az alacsonyabb jövedelműeknél pótolná a kormány. Egyetért? Szavazzon! |
Emlékeztetett arra, hogy egy évvel ezelőtt, amikor a pénzügyi felügyelet is felhívta a figyelmet a devizahitelezés kockázataira, már érzékelni lehetett, hogy a törlesztőrészletek fizetése családok ezreinek fog gondot okozni. Hozzátette: A Fidesz minden olyan javaslatot támogat, amely az állampolgárok élethelyzetén javít. Ezt a javaslatot mi egy évvel ezelőtt megtettük, furcsa látni, hogy a mi ötleteinkkel kampányol most az a párt, amelyik korábban leszavazta azt a nyolcpontos javaslatot, ami egyebek közt még időben megkönnyíthette volna a törlesztésüket fizetni nem tudók helyzetét.
Magyarország bedöntésére már van tipp
A nagy feltörekvők nagy pofára esése?
Felduzzasztotta tartalékainkat az IMF-pénz
Aggódhatnak bérükért a magyar bankvezérek?
MTI