Ezreket várnak a Kossuth térre
A szervezők határozottan kijelentették, hogy kizárólag szakszervezeti, munkavállalói tiltakozásról van szó. A demonstrációt a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) szervezte eredetileg április 4-ére, ám a kormányváltás miatt változtattak az időponton. A tüntetésen mind a hat szakszervezeti tömörülés részt vesz.
A rendezvényen Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke mellett, Borsik János, az Autonómok és Kuti László, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) elnöke is beszédet mond. Ezt követően petíciót nyújtanak át a kormány és a parlamenti frakciók képviselőinek.
"Fontosnak tartom, hogy Zalaegerszegtől Záhonyig mindenhonnan jöjjenek el ma a munkavállalók a Kossuth térre megmutatni, hogy szolidárisak vagyunk egymással" - mondta az MSZOSZ elnöke a Népszabadságnak, aki szerint súlyos hiba, hogy a politika fontosabbnak tartja a hatalmi játszmákat, mint azt, hogy az országon segítsen.
"Az MSZOSZ nem szorgalmazza az előrehozott választást, mi nem ebben látjuk a bizalom megteremtésének garanciáját. Egy ilyen válsághelyzetre egy ország úgy is reagálhat, hogy a politikai és társadalmi erők összefognak, és az alapkérdésekben igyekeznek megállapodni. Ennek lenne stabilizáló üzenete" - hangsúlyozta a szakszervezeti vezető.
"A válságkezeléssel kapcsolatos álláspontunkra a különböző tárgyalóasztaloknál nem kaptunk olyan visszajelzéseket, amelyek azt mutatták volna, hogy eredményt érhetünk el. Ezért gondoltuk azt, hogy elérkezett az idő a nyomásgyakorlás bevetésére" - indokolta a demonstráció szükségességét Pataky. Ugyanakkor leszögezte: tárgyalni akarnak a kormányprogramról, és megállapodásokkal szeretnénk eredményt elérni.
Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon!
Ismeretlen Bajnai-csomag: máris tüntetnek ellene
Kiszorítják a tüntetőket a Kossuth térről - készenlétben a vízágyú
Kordon a Kossuth téren!
MTI, Népszabadság