A Fidesz elnöki stábjának vezetője újságírók előtt úgy fogalmazott: Bajnai Gordon szerénységében egészen odáig ment, hogy eredményesnek nevezte azt a válságkezelést, amelyet "az elmúlt egy évben műveltek". Pedig jobb lett volna - folytatta -, ha a szerénység helyett "az őszinteség kategóriájába pozícionálja magát". Akkor ugyanis elmondhatta volna, hogy az elmúlt egy, illetve nyolc év, vagyis a Gyurcsány-korszak a katasztrófát jelentette Magyarország számára minden szempontból, a szocialista kormányok gazdaságpolitikája pedig csődöt mondott, kudarcot vallott - tette hozzá Szijjártó Péter. A politikus szerint a jelenlegi kabinet az utolsó pillanatokig tovább mélyíti az ország válságát.
Közölte: nem lehet sikeres az a gazdaságpolitika, amelynek következtében 16 éves negatív rekordot ér el a munkanélküliség szintje, amely százezer új munkanélkülit eredményez egy év alatt, és amelynek nyomán ma már minden negyedik 24 év alatti fiatalnak nincsen munkája.
Nem lehet sikeres az a kormányzati gazdaságpolitika sem, amely nagyjából úgy fejezi be a működését, hogy még tíz százalékkal megemeli - teljesen indokolatlanul - a gáz árát - fűzte hozzá.
Szijjártó Péter szerint ráadásul az is látszik, hogy a szocialista kabinet mindent elkövet annak érdekében, hogy "még a választásokig kisöpörje a kasszát". Erről szól például a szén-dioxid-kvóták eladása és az is, hogy a minisztériumok mintegy tízmilliárd forintnyi tartozást halmoztak fel - mondta.
Arra a felvetésre, hogy Bajnai Gordon számos olyan grafikont mutatott be sajtóértekezletén, amellyel a válságkezelés eredményeit igyekezett ismertetni, a fideszes politikus úgy reagált: grafikonokból nem lesz munkahely. Emellett példaként azt mondta, hogy a kormány semmit nem ért el a forint árfolyamát illetően, az továbbra is a regionális hatásoktól függ.
Mozgástér kérdése
Mint arról múlt hét szombaton beszámoltunk, Kövér László szerint az új kormánynak nem lesz sok mozgástere egy ideig. Az ellenzéki politikus hétvégi nyíregyházi sajtótájékoztatóján még azt mondta: a remélhetőleg a Fidesz és szövetségesei által létrehozott új kabinet 2010 második felében nem tehet majd mást, mint hogy kezeli az adósságállományt és igyekszik elkerülni a különböző ágazatokat fenyegető csődhelyzetet.
Arra, miszerint a miniszterelnök sok olyan lépésről is beszélt, amely szerinte később fog majd beérni, Szijjártó Péter kijelentette: a Fidesz, ha kormányra kerül, homlokegyenest ellenkező gazdaságpolitikát fog folytatni, mint a mostani kabinet. Azon lesz, hogy a jelenlegi kormány lépései közül lehetőleg semmi ne lépjen érvénybe, "mert az beláthatatlan következményekkel" járna.
Megszorítások helyett növekedés - így összegezte Szijjártó Péter azt a különbséget, ami szerinte észrevehető lesz majd az emberek számára.
A miniszterelnök szerint a válságkezelés sikeres volt, "szerényebben szólva pedig eredményes". Bajnai Gordon csütörtöki, a Parlamentben tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján azt mondta: Magyarország a válságkezelés legnehezebb szakaszán túljutott, de a válság még nem ért véget.
Bajnai: szerényen szólva eredményesek voltunk
Bajnai: nehéz lenne az új kormánynak irányt váltani
Bajnai: a szakadék széléről jöttünk vissza
Elszámoltatás: így kezdené a Fidesz
Adót csökkentene a Jobbik, de nem tudja mennyit
Jogsértő volt Orbán iskolai kampányolása
Kampánypénzek: az MSZP túlzásba esett?
MTI