1p
Áll a bál a gyógyszerész kamarában a most bevezetett regisztrációs díjak miatt, amit csak a fővárosban és Pest megyében kell fizetni, máshol viszont nem
A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) budapesti szervezetének hitelt kellene felvennie további működéséhez, ha a belépő tagoktól nem szednék be a regisztrációs díjat - mondta Hetényi László, a területi szervezet elnöke szerdán az MTI-nek.

A területi elnök ezt a Magyar Nemzet keddi cikkére reagálva közölte, amely szerint több fővárosi és Pest megyei patikus jogszerűtlennek tartja, hogy a tagdíjon kívül a belépésért is pénzt kérnek tőlük az egészségügyi kamarák. Nem értik, miért kell kilencezer forintos adminisztrációs díjat fizetniük ahhoz, hogy beléphessenek az MGYK-ba, míg az ország más területein dolgozó patikusoktól ezt nem kérik.

Horváth Tamás, az MGYK elnöke kedden az MTI-nek azt mondta, megérti a regisztrációs díj ellen tiltakozókat,  egyúttal sajnálatosnak tartja, hogy egyes patikusokat hátrányos megkülönböztetés ér annak alapján, hol dolgoznak.   

Közlése szerint az ország többi területi szervezeténél nincs ilyen regisztrációs díj. Már az országos elnökség is tárgyalta ezt a kérdést, kiadtak egy határozatot, amelyben helytelenítik a területi szervezet díjszedését, de a kamara országos vezetőségének jelenleg nincs olyan jogi lehetősége, amellyel egy területi szervezet ilyen jellegű szabályozását hatályon kívül tudná helyezni - tette hozzá Horváth Tamás.

Hetényi László az MTI-nek szerdán kifejtette: az egészségügyi kamarákról szóló 2006-os törvénnyel - amely önkéntessé tette a kamarai tagságot - a budapesti szervezet létszáma csökkent. A tagdíjakból is sok mindent másképp lehetett volna csinálni korábban, ha többen lettek volna - mondta az elnök, hangsúlyozva: az eddigi 700 tag saját zsebéből fizetett tagdíja teszi lehetővé, hogy mostanáig működött a szervezet, van hová belépni.

Így lehet, hogy területi szempontból egyenlőtlenség - tette hozzá -, de nem érzi igazságtalannak, hogy most az új belépőktől beszedik a kilencezer forintos regisztrációs díjat. Ez egyébként a vállalkozói szférában dolgozó kamarai tagok féléves tagdíja, amit a régi tagok már befizettek.

Hetényi László hangsúlyozta: erre a pénzre szervezetük anyagi fennmaradása érdekében van szükség. Az alapszabály pedig lehetővé teszi, hogy egyes területi szervek a fenntartásuk érdekében a tagdíjon kívül más díjat is szedjenek - tette hozzá.

Elmondta, hogy területi szervük a kamara országos elnökségében is javasolta, legyen egy egységes regisztrációs díj, 1994-ben is volt ilyen. A megyei elnökök értekezletén is nagyjából mindenki egyetértett ezzel, mivel a belépők miatt pluszköltségeik lesznek, ezért jó lenne a többletbevétel, de végül nem született egyértelmű, egységes döntés.

Hetényi László közölte: meglepődve fogadta a felháborodást, mivel korábban sem hozzá, sem a hivatalához nem érkezett ilyen jellegű panasz. Csupán egy megkeresést kaptak, de az sem arról szólt, hogy "borzasztó" lenne a regisztrációs díj.

Kitért arra, hogy az MGYK budapesti szervezetének a múlt év végén nagyjából 720 tagja volt. A kötelező kamarai tagságot visszaállító törvény április elsejei hatályba lépése óta körülbelül százan jelentkeztek, többségük "zokszó nélkül" tudomásul vette, sőt be is fizette a regisztrációs díjat.

Mint mondta, nagyjából ezer új belépőt várnak, akik regisztrációs díjából mintegy kilencmillió forinthoz jut a kamara. Hetényi László szerint ez az összeg elegendő szervezetük további működéséhez, de a budapesti szervezet elnöke hangsúlyozta: természetesen el is fognak számolni ezzel a pénzzel.

MTI, Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG