A hétfőn ebben a ciklusban utoljára összeült parlament képviselőinek a mandátuma az új Országgyűlés megalakulásával szűnik meg; a jogszabály "gondoskodik" azokról, akiket nem választanak újra. Az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló törvény szerint ha a képviselő megbízatása az Országgyűlés működésének befejezésével szűnik meg, akkor a volt képviselő - újraválasztásának esetét kivéve - további hat hónapon keresztül jogosult az alapdíja és a pótdíja megbízatása megszűnését megelőző hat havi átlagának megfelelő összegre.
A jogszabály rögzíti azt is, hogy az erre az időre folyósított díjazás időtartama is munkaviszonyban töltött időnek számít; és ezt az összeget - ha a képviselő kéri - egy összegben kell kifizetni.
Véleménye szerint mennyi lenne az ideális nyugdíjkorhatár Magyarországon? Szavazzon! |
Ezek a szabályok ciklusok óta nem változtak, a parlament utolsó előtti ülésén elfogadott ugyan egy új passzust, ám az csak az aktív képviselőket érint. Ebben ugyanis kimondták, hogy az országgyűlési képviselők jogviszonya 36 órás munkaviszonynak számít. Ez azt jelenti, hogy ha egy képviselő más munkaviszonyból is rendelkezik jövedelemmel, akkor az után nem kell megfizetni a két százalékos egészségbiztosítási járulékot.
Nyakukba veszik az országot a fideszesek
Húsz éve még szerettük a politikusokat
Hackertámadás érte a választási iroda oldalát
OVB: a kocsmában nincs keresnivalója a kopogtatócéduláknak
Kampányfinanszírozás: minden marad a régiben
MTI