
Dömény Péter közlése szerint "sötét ló" a magánszálláshelyek 101 ezer szobája, de tapasztalatok szerint ezek között is alig akad olyan, amelyben ne ülhetne képernyő elé a vendég.
Az igazgató tájékoztatása szerint idén az első öt hónapban 384 millió forint folyt be e forrásból a Műsorszolgáltatási Alap kasszájába, amely - a médiatörvény rendelkezései alapján - a summa zömét a három közmédium között osztja szét, a lakosságra kirótt, a kormány által 2002 óta átvállalt televíziós üzembentartási díjjal együtt.
Abból - noha a statisztikák szerint a háztartásoknak csupán háromötöde fizette be - 2000-ben 19, az azt követő három évben 20 milliárd forint folyt be, majd 2005 óta 25 milliárd forint fölé kúszott ez az összeg.
Az APEH és az ORTT elnöke által a múlt héten bejelentett közös fellépés célja, hogy hatékonyan kiszűrjék a rendszerből azokat "potyautas" szállásokat, amelyek gondoskodnak ugyan arról, hogy vendégeiknek ne kelljen lemondaniuk a tévézésről, de az ezzel járó havi 1.741 Ft-os díjat már nem fizetik meg. A Műsorszolgáltatási Alap igazgatója megjegyezte: azt reméli, hogy az eredményes fellépés következtében éves szinten akár 500 millió forinttal növekedhet a közmédiumok finanszírozására fordítandó összeg.
Az APEH kedden tájékoztatta arról az MTI-t, hogy - mivel sok vendéglátóhely nem fizeti a tv-készülék üzembentartási díját - a hivatal a jövőben az önkormányzati adóhatóságokkal egyeztet majd arról, hogy kik nem fizetnek.
Foci EB: jó lenne helyén kezelni a dolgokat
A halálcsoport mindenki fantáziáját megmozgatta
Holland-román döntő? Sörben biztosan
MTI