
A további pár százalékos médiafigyelmet kapott főbb témák között szerepelt az amerikai gazdaság helyzete, Irán, az iraki események, továbbá egy eltűnt haditengerész ügye, Pakisztán, tornádók és Edmund Hillary halála.
A választási hírekben - legyen szó írott vagy elektronikus sajtóról - legtöbbször a New Hampshire-ben győztes Hillary Clinton demokrata párti szenátor neve fordult elő. A tudósítások 37 százaléka említette meg a volt first ladyt. Pártbeli vetélytársa, Barack Obama szenátor a figyelem 32 százalékát kapta. A harmadik legesélyesebb demokrata pályázó, John Edwards volt szenátor csak 7 százalékot ért el.
A republikánus oldal versengése kevésbé érdekelte a sajtót. A New Hampshire-ben első helyre tört John McCain szenátort 24 százalékos médiafigyelem övezte. Mitt Romney volt kormányzóról, aki a keddi michigani előválasztáson szerzett győzelmet, a hírek 19 százalékában lehetett hallani.
Rudy Giuliani volt New York-i polgármestert "az eltűnés veszélye fenyegeti", a sajtóorgánumok 2,5 százaléka tartotta érdekesnek a róla szóló híreket. Nála még utóda, az elnökjelöltséggel kacérkodó Michael Bloomberg jelenlegi New York-i polgármester is többször szerepelt a sajtóban.
A PEJ kutatása szerint a demokrata jelöltaspiránsokra 2007 januárja óta folyamatosan nagyobb figyelem irányul a sajtóban, mint a republikánus politikusok versenyére. Múlt héten a kampányhíradások 43 százaléka szólt demokrata eseményekről. A republikánus történések 32 százalékos szintet értek el, a hírek 19 százalékában mindkét nagy párt aspiránsai előfordultak.
Faji kérdés? Kiegyeztek
A hideg futkoshat Hillaryn: Kerry Obamát pártolja
Csak Hillary tudna elbánni bin Ladennel?
Obamát már úgy védik, mintha elnök lenne
1-0 Obamána
MTI