Ugrik az internet?
Az Equilor elemzői a kínai internetpiacról vételre ajánlják az ázsiai ország legnépszerűbb keresőprogramját üzemeltető IT cég, a Baidu részvényeit. A legfrissebb információk szerint a cég piaci részesedése bár csökkent a 2009-es harmadik negyedévhez képest, 58,6%-os részarányával azonban továbbra is magasan piacvezető.
Az Equilor ajánlásának aktualitását a fő vetélytárs, a Google adja, mely január közepén kilátásba helyezte, hogy teljesen kivonul Kínából, mivel úgy vélte, hogy kínai kormányzati forrásokból származó támadások értek több Google mailes postafiókot, ráadásul a megelőző években a cégnek komoly gondjai akadtak a kínai kormány által elvárt cenzúrázással. Bár a tárgyalások a február közepi állapotok szerint még nem zárultak le a Google és a kínai kormány között, a bizonytalanság azonban kétség kívül kedvezően hat a Baidu részvények ázsiójára. Ezen kívül közép- és hosszútávon van néhány kihívást jelentő terület a Baidu számára, azonban a kilátások rövidtávon is attraktívak. Az Equilor szakértői úgy vélik, hogy a Baidu-ba érdemes lehet beszállni, azonban csak egy esetleges árfolyam-korrekció után, mivel a Baidu árfolyama közel került a 24 elemző céláraiból számolt konszenzushoz.
Kínai autóforradalom?
A robosztus gazdasági növekedés egyik mozgatórugója a kínai autópiac teljesítménye. Hivatalos statisztikák szerint a kínai autópiac az eladott járművek száma alapján 2009-ben megelőzte a több mint száz éve toronymagasan vezető, és a legtöbb autóipari cég számára legjövedelmezőbb amerikai autópiacot. A helycsere egyrészt a kínai fogyasztás felfutásával, másrészt pedig az Egyesült Államokat sújtó reálgazdasági válsággal magyarázható.
A kínai autópiac jelentőségét mutatja, hogy 2009-ben az országba irányuló kőolajimport több mint felét az autószektor fogyasztotta el, és ez az arány még növekedhet is. Bár a tavalyi év mesterségesen fűtött értékesítési dinamikája a bázishatás miatt idén nem tartható, azonban a jelenleg ismert előrejelzések alapján 2010-ben 13 százalékos növekedés várható.
A kínai autóipar szárnyalásából a magyar befektetők is kivehetik részüket, ráadásul több kínai vállalat részvényei kereskedhetőek a jóval nagyobb forgalmú, illetve az időeltolódás miatt a magyar befektetők számára könnyebben nyomon követhető amerikai részvénypiacon is. Az Equilor elemzői szerint komoly potenciál rejlik a kínai autópiacban, mely a következő évek egyik olyan növekedési sztorija lehet, amely a kínai piacon tartósan szolgáltat majd kiemelkedő hozamot biztosító befektetési lehetőségeket. Ezek közé tartozhatnak a China Automotive Systems (CAAS) és a Wonder Auto Technology (WATG) részvényei.
A WATG esetében a vélt felértékelődési lehetőséget az Equilor szerint több tényező együttesen támogatja. A társaság részvényei technikai és fundamentális oldalról is viszonylag olcsónak számítanak a szektortársakhoz képest, így nem véletlen, hogy a céget követő 8 elemző kivétel nélkül vételre, vagy felülsúlyozásra ajánlja a cég részvényeit, átlagosan 14,6 dolláros célárral, ami a február 12-i árszintekhez képest 64%-os felértékelődési potenciállal kecsegtet. A CAAS elsősorban technikai tényezők alapján a február 16-i árfolyamához képest 25%-os felértékelődési potenciált tartogat, igaz fundamentális oldalról ez a részvény már kissé túlértékeltnek tűnik - olvasható az Equilor elemzésében.
<< Ereszt a lufi? Póráz kerülhet a kínai tigrisre - a cikk első része
Az aranyember: figyeld Soros Györgyöt!
Kevesebbet exportáltak az eurózónából
Fej-fej mellett Kína és Japán
Kína Obama idegein táncol
Nem készültünk fel a kínai világuralomra
A világ csak pislog a kínai számokat látván
Obama nekimegy Kínának
Kína: befagyasztott kapcsolatok az USA-val
Kína úgy szereti a cenzúrát, ahogy van
Még több kínait csalogatnának Magyarországra
Privátbankár