"Ez egy szemléletváltozást jelent, nem azt, hogy nem lesznek intézmények. A meglévő intézményrendszer továbbra is fontos támasza lesz az ellátásnak, de sok kistelepülésen, ahol például családsegítő szolgáltatás nincs megoldva, nem kell intézményt létrehozni erre, hanem az ellátást meg lehet majd vásárolni. A szolgáltatók a kormányhivatallal lesznek megállapodásban, így rajtuk keresztül lehet majd elérni őket" - magyarázta az államtitkár.
Nyitrai Imre, a minisztérium helyettes államtitkára az MTI kérdésére ismertette: a magyar szociálpolitika új alapjait három törvénnyel teremtik meg. Az új szolgáltatási törvényben egységesen, átláthatóan jelennek majd meg a szolgáltatások, a jelenlegi gyermekvédelmi törvény több elemmel is ki fog egészülni, továbbá a segélyek és támogatások új rendszeréről is jogszabály fog készülni.
Mindezt egy civil kezdeményezésű konzultációs sorozat előzi meg, amelynek a hatodik állomásához érkeztek el szerdán Debrecenben. Amennyiben a parlament ősszel elfogadja az ehhez kapcsolódó törvényeket, azt követően egyéves szakmai előkészítés után, 2013. január 1-én kezdi meg működését az új rendszer - közölte.Nyitrai Imre kiemelte: a szolgáltatások igénybevételében vannak párhuzamosságok.
Január 1-jén elindult egy nyilvántartó rendszer, amellyel ellenőrzik, hogy egy ember csak egy szolgáltatónál lehessen jelen, így az utána járó támogatást is csak egy intézmény hívhassa le. Halász János ehhez kapcsolódva elmondta, szociális számlát kívánnak bevezetni a kifizetések nyomon követésére, hiszen ma sok helyről sok jogcímen vehetnek fel a családok támogatást és segélyt.
Privátbankár