
Sylvie Briand hozzáfűzte: jó lenne tudni, hogy a vírus terjedése ki tud-e törni az egymáshoz közel élő közösségek köréből.
A szakember elmondta: jelenleg az Egyesült Államokban és Kanadában zajló vizsgálatok eredményeit várják, és ha ezek arra mutatnak, hogy a megfertőződéses esetek egy iskolán, vagy a tanulók családjain kívülre kerülnek, az már azt jelenti: a járvány kilépett keletkezésének szűkebb értelemben vett területéről. De ennek felmérése nagy pontosságot igényel - mutatott rá Sylvie Briand, aki úgy tartja, az 5-ös fokozat bevezetése még nem kell, hogy pánikot keltsen, arra viszont figyelmeztet: fel kell készülni arra, a helyzet rosszabbodhat, még ha mindent meg is tesznek azért, hogy ez ne következzen be.
Arra kérdésre, hogy az emberiség felkészülten várja-e az állati eredetű járványok világméretű terjedését, a WHO szakembere kifejtette: minden kornak megvannak a gyengébb és az erősebb oldalai is. A mi korunkban a közlekedés felgyorsulása és a légi szállítás gyengítheti a járványok terjedésével való küzdelmet. A másik oldalon viszont ott vannak az antibiotikumok, az ellenvírusok és a vakcinák. Azt követően, hogy kitört a madárinfluenza, az országok gyakorlatilag kidolgozták a világméretű járvány kialakulása elleni terveket, sokat merítettek a tapasztalatokból, és jelenleg felkészültebbek, mint 2003-ban voltak - emlékeztetett rá Briand.
Sertésinfluenza: Európában is lesznek halálos áldozatok
Obama megküzd a sertésinfluenzával is
Sertésinfluenza: még soha nem mutatták ki sertésben
USA: egy csecsemő a sertésinfluenza első áldozata
Sertésinfluenza: napokon belül elkezdik gyártani az oltóanyagot
MTI