Júniusban kezdődik az Altus-per
A per tárgya a korábban állami tulajdonban, a Miniszterelnöki Hivatal kezelésében lévő fővárosi, a Szalay u. 4. szám alatti ingatlanban található "bemutatóterem". Ennek tulajdonjogát a keresetlevélben foglalt tényállás szerint az elsőrendű alperes Altus Rt. az ALDO Kft. közreműködésével, 1995. január 12. napján megkötött adásvételi szerződéssel vásárolta meg. A részvénytársaság 1995. április 4-én bérleti szerződést kötött a másodrendű alperes Humán-Jövő 2000 Kht. jogelődjével a tulajdonát képező helyiségek bérléséről. A bérleti szerződés célja az Országgyűlési Képviselők Klubjának működtetése volt - áll a kiadott közleményben.
A bérleti szerződést ugyanazon a napon kötötték, amelyen a másodrendű alperes jogelődje, MEH egyik gazdasági társasága, a Közlöny- és Lapkiadó Kft. megállapodást kötött az Országgyűlési Képviselők Klubja Egyesülettel, amelyben vállalta a kialakítandó klub működtetését.
"Az alperesek által megkötött bérleti szerződés semmis, tekintettel arra, hogy színlelt, jó erkölcsbe ütköző és az állami tulajdonú cég számára feltűnően előnytelen szerződésről van szó" - ismertette a Legfőbb Ügyészség ezzel kapcsolatos álláspontját Varga Rita, a bíróság sajtóreferense a kiadott dokumentumban.
A sajtóreferens közlése szerint a Legfőbb Ügyészség a bérleti szerződés semmissé nyilvánításán túl azt kéri a bíróságtól, hogy kötelezze az elsőrendű alperest az elvégzett beruházás értékének megtérítésére.
Az ügyet azért a Somogy Megyei Bíróság tárgyalja, mert a másodrendű alperes székhelye Balatonőszödön van, és a per az alperesek bármelyikére nézve illetékes bíróság előtt valamennyi alperes ellen megindítható - közölte a sajtóreferens.
Horányi Miklós válthatja Polt Péter legfőbb ügyészt