1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Hillary Clinton demokrata és John McCain republikánus szenátor közül kell majd az amerikaiaknak elnököt választaniuk novemberben - olvasható az ismert konzervatív washingtoni politikai elemző, Robert Novak hírlevelében.
Hillary Clinton demokrata és John McCain republikánus szenátor közül kell majd az amerikaiaknak elnököt választaniuk novemberben - olvasható az ismert konzervatív washingtoni politikai elemző, Robert Novak hírlevelében.

Novak szerint a demokrata oldalon a vegyes etnikumú szavazóbázison belül két lényeges fejlemény történt. Azok a feketék, akik azelőtt Hillary mögött álltak, valószínűleg Obamát fogják támogatni. A latino szavazók viszont Bill Clinton feleségében látják az ideális elnökjelöltet, illetve elnököt. A legnépesebb Kaliforniában ez utóbbi tényező Clinton javára billenti a mérleget.

Novak szerint a játszma azonban egyáltalán nincs lejátszva. Csaknem 20 százalékos a bizonytalan demokrata szavazók aránya, ami kellemetlen meglepetést szerezhet Clintonnak. A harmadik aspiráns, John Edwards volt észak-karolinai szenátor ráadásul valószínűleg Obamának "adná át" szoros verseny esetén delegáltjait a szövetségi jelöltállító kongresszuson.


Hillary vezet 9 százalékkal
 
Hillary Clinton továbbra is vezeti az amerikai demokrata elnökjelölt-aspiránsok országos népszerűségi rangsorát, jóllehet Dél-Karolinában, ahol szombaton rendeznek előválasztást, Barack Obama két számjegyű előnyre tett szert.

A volt first lady a Los Angeles Times/Bloomberg felmérése szerint az egész országban a demokrata szavazótábor 42 százalékának támogatását élvezi, míg afro-amerikai vetélytársa 33 százalékot tudhat magáénak. Dél-Karolinában viszont, ahol jelentős számban él fekete lakosság, Obama mögé áll a választók 43 százaléka, s Clinton jelöltségét csak 25 százalék támogatja, a C-SPAN/Zogby kutatása szerint.

Az elnökjelöltségre pályázó demokrata politikusok között továbbra sincsen éllovas - vonta le a következtetést a Los Angeles Times. A faji tényező vitathatatlan szerepet játszik a választók döntésében. A fekete választók kétharmada Obamára voksol, a fehéreknek viszont csak egynegyede.

Elemzők szerint a demokrata szavazók egyre nagyobb hányada nyilatkozik úgy, hogy már eldöntötte, kit támogat. Mivel Clinton tábora nem látszik csökkenni, Obamáé pedig csak némileg erősödött, a nagy kérdés az: kit választ majd a többi szavazó?

John Edwards volt észak-karolinai szenátor 11 százalékos támogatást élvez. Miközben a legtöbb megfigyelő egyetért abban, hogy ő már nem rúghat labdába a demokrata jelöltségért folyó versenyben, Edwards folytatja kampányát.

A Republikánus Párt versenyében még nem szűkült le ennyire a mezőny
. A legnagyobb országos támogatást John McCain arizonai szenátor esetében mérik (22 százalék), akit Mike Huckabee volt arkansas-i kormányzó, illetve Mitt Romney volt massachusettsi kormányzó követ (18, illetve 17 százalékkal). Rudy Giuliani volt New York-i polgármester a negyedik 12 százalékkal.

Barack Obama számára a dél-karolinai győzelem a szombati előválasztáson fontos ahhoz, hogy megtarthassa lendületét. Az eddig nagyon gyengén szereplő Rudy Giuliani pedig talán örökre elbúcsúzhat a jelöltség gondolatától, ha nem nyeri meg a jövő keddi floridai előválasztási fordulót. Giuliani Floridában csak a harmadik a népszerűségi listán 15 százalékkal, McCain (25 százalék) és Romney (23 százalék) is megelőzi. A felmérések szerint a demokratákhoz képest a republikánus szavazók sokkal nagyobb hányada nem tudta még eldönteni, ki lenne az ideális elnökjelölt.

A közvélemény-kutatók a bizonytalan helyzet ellenére már sorra veszik a novemberi elnökválasztás lehetséges "felállásait". Clinton és Obama is győzne, akár Romney-val, akár Huckabee-vel, de még Giulianival szemben is. Az egyetlen republikánus jelölt, aki eséllyel szállna szembe a demokrata jelölttel: a vietnami veterán, a 71 éves McCain, aki korát meghazudtoló intenzitással járja az államokat és érvel amellett, hogy belőle válna a legjobb elnök.

Kiakadtak az amerikaiak a CNN cikkén
"Méltatlan Bill Clintonhoz az agresszív kampány"
Obama: keresztény vagyok, nem terrorista!
Bill szeret engem: Hillarynak jól jön Lewinsky
Hillary és Obama a top sztori

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG