A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közlemény szerint már maga a feljelentés sem egy egyszerű dolog azokban az esetekben, amikor a hitelező törvénysértő vagyonmentést észlel. Nagyon gyakran azért nem jut el a nyomozásig az ügy, mert adat, vagy megalapozottság hiányára hivatkozva a rendőrség egyszerűen megtagadja az eljárás lefolytatását. Ma már ott tartunk, hogy az ilyen jellegű gazdasági bűncselekmény hivatalos bejelentésébe egy nagyon jó ügyvéd nélkül nem is érdemes belevágni - jelzik.
A nyomozás elindítása azonban még korántsem hozza el a hitelező nyugalmát, vagy jelenti az adósság fedezetének biztonságba kerülését - hangsúlyozzák. Sőt, általában ezen a ponton szokott felpörögni a vagyon eltüntetése, hiszen az adós ekkor már tudja, erre csak korlátozott idő áll rendelkezésére. Persze, a közlemény szerint kapkodnia azért nem kell: az a néhány hónap, sok esetben akár egy év, amíg lezajlik a szükséges könyvszakértői vizsgálat, bőven elegendő ahhoz, hogy a céget az utolsó szögig kiürítsék.
A cégjegyzék januártól is tartalmazná a magánszemélyek lakóhelyét, de azt automatikusan csak a közfeladatot ellátó szervezetek, például a bíróság, az ügyészség, a nyomozó hatóság, más közigazgatási szerv ismerheti meg. Mások kizárólag törvényben biztosított jogaik gyakorlása, vagy törvényes érdekeik védelmében ismerhetik meg a tisztségviselők lakóhelyét - tartalmazza az igazságügyi és rendészeti miniszter rendelet-tervezete. |
A legalább egyéves rendőrségi nyomozás alatt gyakorlatilag minden vagyont ki tudnak menteni a tulajdonosok - áll a közleményben. Ha egyáltalán vádat emelnek az ügyben, a bíróság elé már egy vagyontalan, tönkrement vállalkozó áll, akit ha egy-két éven belül el is marasztalnak, a beszállítón ez már keveset segít. A vagyont eltüntető szerződések megtámadhatók ugyan, de ez a hitelezőnek újabb évekbe és újabb költségekbe kerül.
A hatósági eljárások élethez igazítása és felgyorsítása, a hazai üzleti környezet megtisztítása nem tűr halasztást - állítja a Direktinfo Kft. Addig is, amíg ez megtörténik, a károsultaknak fokozott figyelemmel kell kísérniük adósaik életvitelét. A feltűnő költekezést, a külföldi ingó- és ingatlanvásárlást azonnal jelezni kell a nyomozóhatóság felé, ezzel is segítve az igazság felderítését, a hitel fedezetének későbbi felkutatását – ad átmeneti jó tanácsot a Direktinfo vezetője.
Adóslista: 5,3 milliárd a legnagyobb hátralék
Egyre nagyobb magyar cégek húzzák le a rolót
A válság 300 milliárdot kivesz a kereskedelemből
Felszámolás, árverés: így változnak a szabályok
Nem felejtenek el számlázni a megszűnt cégek
Privátbankár