Kiadó-eladó? Áll a bál az Abbey Road körül
Az elmúlt hetekben a Terra Firma pánikszerűen házalt a brit lemezkiadó két riválisánál, a Sony Music-nál és az Universal Music Groupnál az EMI katalógusának bérbeadásáért. Az alap a tervezett licencszerződésből 150 millió font előleget remélt, amivel teljesíthette volna esedékes banki kötelezettségeit. A Wall Street Journal szerint az Universal már korábban, a Sony pedig tegnap állt fel az asztaltól, míg a kiadó harmadik riválisa, a Warner Music szóba sem állt az EMI-vel. Ha holnapig nincs licencmegállapodás, akkor az EMI szerződésszegést követ el bankjával szemben, ami Citibankos hatalomátvételhez és a cég feldarabolásához vezethet.
A helyzet iróniája, hogy a Sony és az Universal tartózkodásának valószínű oka az EMI-tulajdonosok Citibankkal szemben indított pere, amelytől mindkét cég elhatárolódik. Nehezen hihető, hogy az ex-bankár Guy Hands egy kereskedelmi bank befolyása alatt valósította volna meg az alap legnagyobb befektetését. A magántőkealapokra amúgy sem jellemző, hogy bankokra hagyatkoznának befektetéseik értékelésénél. Ez legfeljebb fordítva fordulhat elő: egy jónevű alap befektetési szándéka segítheti egy felvásárlás banki finanszírozását − nyilatkozta Préda István, a felvásárlásokat szervező MB Partners Zrt. vezetője.
A Citibank eközben maga is kalapács alá került. Az amerikai kormány a Morgan Stanley befektetési bankot bízta meg az ügylettel, amelynek értékelése szerint akár 7 milliárd dollárt is kereshet 2008-as válság-befektetésén.
Magyar cégek: nem csak a bankok nem adnak pénzt
Demján nem száll ki az orosz lottóból
Jó útra térít a forinthitel
Görögország új kötvénnyel teszteli a bizalmat
Privátbankár