1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A nyereséges magánvállalatok tulajdonosai előbb-utóbb felteszik a kérdést: hogyan tovább? Vonjak be fejlesztési tőkét? Eladjam a vállalatomat? És mit tegyek a vételárral?
Ma Magyarországon hozzávetőleg 800 olyan magánvállalkozás működik, amelynek nyeresége, növekedése vagy árbevétele felkeltheti szakmai vagy intézményi befektetők érdeklődését. E vállalatok tulajdonosai előbb-utóbb felteszik a kérdést: hogyan tovább? Vonjak be fejlesztési tőkét? Keressek menedzsmentet magam helyett? Eladjam a vállalatomat? És mit tegyek a vételárral? Ezekre a kérdésekre kaphatnak választ a fenti vállalattulajdonosok a Magánbankár Pénzügyi Tanácsadó Kft. (MB Partners) és a BNP Paribas Private Banking által rendezett „Magánvállalatok eladása és kivásárlása” című konferencián ma, a Hilton Budapest WestEndben.

A mai az első hazai konferencia, amely magánvállalat-tulajdonosoknak és a vállalatkivásárlás lehetőségét kereső tapasztalt felsővezetőknek szól a vállalateladás menetéről, buktatóiról, adózásáról, a tőke ki- illetve bevonás lehetőségeiről, valamint a cégeladásból származó bevétel befektetéséről. Egyrészről, a rendszerváltáskor az akkor 30-as, 40-es éveiben járó – kivásárlással vagy zöldmezősen induló – vállalkozó generáció mára megvalósíthatta jövőképét és kész arra, hogy vagyonát passzív befektetési lehetőségekbe csoportosítsa át. Másrészt az EU-csatlakozással „nagykorúvá vált” Magyarországon a nemzetközi és intézményi befektetők egyre bátrabban keresik a nyereséget termelő, szolgáltató és kereskedő cégek többségi megvásárlásának lehetőségét.

A konferencia ötletadója, az MB Partners 2002 óta arra törekszik, hogy magyar magánvállalkozók számára is elérhetővé tegye a nemzetközi színvonalú cégértékesítési szolgáltatásokat. A vállalatukat értékesítő tulajdonosok többsége nem rendelkezik a cég versenyképes áron és feltételekkel történő értékesítéséhez szükséges stábbal és tudással, ezért az MB Partners arra vállalkozott, hogy áthidalja az eladó, valamint a – többnyire multinacionális vagy intézményi – befektető közötti tárgyalás során felmerülő nyelvi, kulturális, élethelyzetbeli és életkorbeli szakadékokat.

„Vállalateladási tapasztalatunk és nemzetközi kapcsolatrendszerünk mozgósításával ügyfeleink egyenlő félként ülhetnek asztalhoz az akvizíciókban jártas nemzetközi befektetőkkel. Mai konferenciánkkal – a havonta megjelenő Cégértéklevélhez hasonlóan – célunk, hogy visszabillentsük az eddig a szakmai és intézményi befektetőknek lejtő pályát” – nyilatkozta Préda István, az MB Partners ügyvezetője, aki délutáni előadásában a vállalateladás érdekes alternatívájáról, az önkivásárlás lehetőségeiről beszél.

A Hogyan élhető túl egy befektető bevonás? című panelbeszélgetés során olyan sikeres kiszállást megvalósított vállalkozók osztják meg tapasztalataikat, mint az Aprítógépgyár Zrt., a Goodwill Research Kft. volt tulajdonosai, vagy  a Szabadics Zrt.-be magát bevásároló menedzsment egyik tagja. A „magukat nyugdíjazott” volt cégtulajdonosok mellett megszólal a magáncég-eladási szakma színe-java is. Adótervezésről, a befektetők által keresett vállalatokról, az eladói szavatosságokról, a felvásárlás-finanszírozásról, valamint az átvilágításokról is szó esik majd.

A konferencia társszervezője, a BNP Paribas Private Banking üzletágvezető-helyettese, Nagy Boldizsár Mit tegyünk a vételárral? című előadásában kifejti, hogy a cégeladás után a vállalati helyett már a családi pénzügyek válnak fontossá; hogy a vagyon értékpapírokba történő befektetésével milyen jövedelem érhető el; vagy a kiszállt vállalkozó hogyan tud új vállalkozást indítani, ha a pénze már be van fektetve, de szó esik a hazánkban még gyerekcipőben járó filantrópiáról is.

És hogy hova érdemes befektetnünk? A konferencia erre is választ ad: ott legyen a pénzünk, ahol biztonságban tudjuk, legyen ez akár új vállalkozás, vagy a vagyon értékének megőrzését célzó pénzügyi befektetés. Kérjük elismert, megbízható, tapasztalt szakemberek tanácsát, bízzuk vagyonunkat olyan szakértőre, aki ugyanolyan gondossággal kezeli majd, mint ahogy mi felhalmoztuk.

Kihívás a cégeknél az utód kiválasztása
Férfiuralom a vezető pozíciókban
Lehangoló eredmény: nincs pénz a vállalkozásokban
Újratárgyalhatják a céges hiteleket
BB: 343 milliárd hitel a kisebbeknek
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG