Ebből a legnagyobb összeg - 342 milliárd forint - a kis- és középvállalkozások átfogó fejlesztésének finanszírozására fordítható. Ebből a forrásból az érintett cégek eszközparkja is megújítható és bővíthetők, lecserélhetőek az elavult technológiák. Az uniós támogatás segíti a jellemzően forráshiányos kkv-k tőkéhez juttatását is fejlesztési- és forgóeszközhitelek, hitelgarancia és kockázati tőke formájában, erre a célra 189 milliárd forint osztható szét 2007-2013. között. A vállalkozások üzleti környezetének korszerűsítésére, főként az infokommunikációs fejlesztések és a logisztikai háttér erősítésére 59 milliárd forint forrás áll rendelkezésre.
A vállalkozásfejlesztési pályázatok nyerteseinek közel 80 százaléka mikro-, kis- és középvállalkozás, ezen belül a kisvállalatok 41, a közepesek 32, a mikrovállalkozások pályázatai 27 százalékkal részesedtek. A legtöbb nyertes projektet az Észak-Magyarországi régió adta. Az egy vállalkozásra jutó támogatás mértéke Nógrád megyében volt a legmagasabb, míg Vas, Zala valamint Tolna megye vállalkozói nyerték el a legkevesebbet. A támogatások 60 százaléka Magyarország 105 leghátrányosabb helyzetű kistérségébe jutott, ahol nagy a munkanélküliség és az átlagosnál fejletlenebb az infrastruktúra.
A hét kérdése: Ön mi alapján dönt a választásokon? Szavazzon! |
Hosszú előkészítés után, 2010 első negyedévében elindul a Kockázati Tőke Program is, amelynek keretében a nyolc szerződött alapkezelő - a speciális kockázatok miatt a bankszektor által nem finanszírozott - elsősorban korai életciklusban lévő, innovatív tevékenységet végző vállalkozások tőkefinanszírozásához biztosít fejlesztési forrásokat.
A vállalkozók átlátható adórendszert szeretnének
Kkv-hitelek: 300 milliárd egy hét alatt
Több pénzt kapnak a határon túli magyar kisvállalkozók
Felvásárolják a kisvállalkozókat
Támogatási pénzek: a kkv-k fele bizakodó
MTI