1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem látok olyan körülményt, amelyből logikusan következne az, hogy 2010 előtt kormányváltásnak kellene lennie - mondta Kövér László egy polgári pikniken.
Ma nagyobb esélyt látok arra, hogy a jelenlegi kormányzás kitart 2010-ig, másképpen fogalmazva, nem látok olyan körülményt, amelyből logikusan következne az, hogy 2010 előtt kormányváltásnak kellene lennie - mondta Kövér László a polgári piknik elnevezésű eseményen.

Kövér László a jelenlegi körülmények között azt látja valószínűnek, hogy a szocialista kormány kitart a ciklus végéig. A Fidesz választmányi elnöke erről egy pápai rendezvényen beszélt péntek este.

Ez nem azt jelenti, hogy semmi esély nincs, hogy holnap, holnapután nem lesz olyan körülmény, ami váratlanul felbukkan - tette hozzá. Szerinte "egyetlen biztos pontja van a helyzetnek, a bizonytalanság". Ami előre látható, az az MSZP és az SZDSZ vezetőinek, parlamenti képviselőinek kölcsönös érdekeltsége, hogy 2010-ig húzzák ki valahogy - vélekedett az ellenzéki politikus. Mint mondta, az SZDSZ-esek esetében kétéves képviselői tiszteletdíjról, "nettó 12 millió forintról szól a történet, ilyen egyszerű és primitív a magyarázat".

Kövér László szerint az SZDSZ-esek "nem veszítenek semmit, ha visszaoldalognak a koalícióba, formálisan vagy informálisan"; ha nem tudják átlépni a küszöböt 2010-ben, akkor sem veszítenek többet, mint amennyit most veszítenének. Tehát semmi sem indokolja, hogy "egy ilyen zseniális huszárvágással úgymond a saját torkukat vágják át" - mondta a Fidesz politikusa, megjegyezve: inkább megtalálják az ürügyet arra, "hogyan és miképpen támogassák az MSZP-kormányt". Mint mondta, vagy belülről, ha tudnak egy új koalíciós megállapodást kötni, vagy pedig kívülről, az MSZP oldalára állva minden lényeges kérdésben, ahogy tették ezt eddig is.          

A választmányi elnök szerint az MSZP-nek és az SZDSZ-nek lényegében az ősszel esedékes adó- és költségvetési törvénycsomagban kell megegyeznie. Hozzátette: Gyurcsány Ferenc nyilatkozataiból azt lehet kiolvasni, hogy "verbálisan már megvan a közös nevező, verbálisan legalábbis az MSZP is az adócsökkentés, az adóreform pártjára állt". Más kérdés, hogy aztán ebből mi valósul meg a gyakorlatban - mondta a Fidesz politikusa, megjegyezve: "szerintem ezt senki sem tudja, legkevésbé azok, akik az adócsökkentésről beszélnek a kormánykoalíció oldalán".

Kövér László kitért arra: nem látja, hogy "akár az  MSZP-ben, akár az SZDSZ-ben lenne néhány olyan ember, olyan csoportosulás, amely bármilyen okból (...) kiszakadna a koalícióból" és ezzel megszűnne a "tényleges parlamenti többség".

Ugyanakkor még az SZDSZ valódi ellenzéki működése mellett is meglehetősen bizonytalan lenne, hogy "sikerülne-e átküzdeni egy olyan indítványt a parlamenten, amelyik az Országgyűlés feloszlatásáról szól" - fogalmazott Kövér László.

Gyurcsány Ferenc leváltása azonban bekövetkezhet
- mondta az ellenzéki politikus, hangsúlyozva, hogy "ha a minimális életösztön megvan az MSZP-ben, mint politikai garnitúrában", akkor pontosan tudják, hogy a következő választási kampánynak "Gyurcsány Ferenccel nem szabad nekimenni". A választmányi elnök emlékeztetett Navracsics Tibornak, a Fidesz frakcióvezetőjének egyik nyilatkozatára, aki szerint "Gyurcsány Ferenc az MSZP számára helyből 5-10 százaléknyi mínuszt jelent". Ami a mi oldalunkat nézve azonban azt a veszélyt jelenti, hogy Gyurcsány Ferenc távozása után "az MSZP helyből 5-10 százalékot fog ugrani, anélkül, hogy bármi jót tenne az emberekkel" - vélekedett.

Hangsúlyozta: ha valaki azt gondolná, hogy az MSZP "olcsón adja a bőrét", az hiú ábrándokat kerget. "Ez egy olyan küzdelem, hogy ne mondjam háború, amelyikben az ellenfél nem lesz hajlandó soha megadni magát, és valódi megegyezést sem lehet vele kötni, csak akkor, hogyha mi tudunk az erő pozíciójából tárgyalni, azaz ha le tudjuk őket győzni, méghozzá nem kis különbséggel" - jelentette ki Kövér László.

Európa agyának agya Magyar Bálint?
Létrejött a randevú: Orbán és Fodor
Répássy betekintett, most tereget
"Addig néznek hülyének, amíg hagyjuk"

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG