Óriási emelkedéssel zárta a tegnapi napot az EUR/USD; ekkora napon belüli emelkedésre 2009 márciusa óta nem volt példa. A Raiffeisen elemzői szerint az emelkedéshez vélhetően hozzájárult, hogy az amerikai munkaszüneti napon vékonyabb piacon könnyebben mozdult el az árfolyam, amelyet az EUR/USD esésére játszó pozíciók stop-szintjeinek aktivizálódása is segített. A hétvégi Merkel-Sarkozy bejelentés a bankrendszer megsegítéséről lendületet adott az eurónak, a piacok most Szlovákiára figyelnek, amely az utolsó eurózónás tagállam, amely még nem fogadta el az EFSF kibővítésével kapcsolatos változtatásokat. A szlovák parlamentben várhatóan kedden este kerül sor a szavazásra, melynek kimenetele egyelőre kétesélyes. Mivel az EFSF kérdését összekötötték a bizalmi indítvánnyal, a mentőcsomag bukása a szlovák kormány bukását is jelentheti.
A tegnapi optimista hangulat mára sokkal visszafogottabbá vált a piacokon, ami a forint árfolyamában is érezteti hatását. Bár a KSH által jelentett inflációs adat jobb lett a vártnál, miután a várt emelkedett helyett stagnált a fogyasztói áremelkedés üteme, a kedvező hír csak minimális forinterősítő hatással járt.
Úgy tűnik, a 292-es és 293-as támaszok egyelőre kifognak a magyar devizán. A Buda-Cash elemzőiu szerint amennyiben sikerülne ezeket a szinteket letörnie az árfolyamnak, az nagyon erősen hatna a 290 alatti euró-szintek irányába.
Az euró drágulásával párhuzamosan a svájci frankért is több forintot kell adni a devizapiacon: délelőtt fél 12 táján újra átlépte a 240-es szintet az árfolyam, majd valamelyest lefelé korrigált.
Privátbankár