.jpg)
Az eskütételt megelőzően Szili Katalin felolvasta a kinevezési okiratban szereplő új miniszterek nevét, akik a nevüket hallva felálltak, s a képviselők felé fordulva fogadták az őket köszöntő tapsot.
A nemzetiszínű zászló előtti eskütételt a képviselők felállva hallgatták. Az eskütétel után a miniszterek a kézjegyükkel látták el az esküokmányokat. Az okmányok aláírása után a képviselők elénekelték a Himnuszt. A házelnök ezt követően sikeres és eredményes munkát kívánt a kormánynak, majd a kormányfő egyenként kezet fogott valamennyi miniszterével.
Az új kormányba április 16-i hatállyal az államfő külügyminiszterré nevezte ki Balázs Pétert, igazságügyi és rendészeti miniszterré Draskovics Tibort, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszterré Ficsor Ádámot, földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszterré Gráf Józsefet, szociális és munkaügyi miniszterré Herczog Lászlót. Oktatási és kulturális miniszterré nevezte ki Hiller Istvánt, közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszterré Hónig Pétert, a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszterré Kiss Pétert, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszterré Molnár Csabát, pénzügyminiszterré Oszkó Pétert, környezetvédelmi és vízügyi miniszterré Szabó Imrét. Egészségügyi miniszterré Székely Tamást, honvédelmi miniszterré Szekeres Imrét, valamint önkormányzati miniszterré Varga Zoltánt nevezte ki az államfő.
Bajnai Gordon Vahl Tamást jelölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium élére, azonban ő visszalépett a jelöltségtől, így még nincs gazdasági miniszter az új kormányban. A házelnök közölte, hogy a poszt betöltéséig a közlekedési miniszter látja el a tárcavezetői feladatokat.
A Házelnök szintén napirend előtt felkérte Gulyás József jegyzőt, hogy ismertesse Sólyom László köztársasági elnök határozatát, mellyel az államfő - Baja Ferenc, Csizmár Gábor, Szigetvári Viktor és Tordai Csaba személyében - négy államtitkárt nevezett ki a Miniszterelnöki Hivatalba.
Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon!
Fodor Gábor szerint a szabad demokraták frakciója a Bajnai-program mellé fog állni, és azok a képviselők is támogatni fogják a válságkezelő csomag elfogadását, akik előzőleg nemmel szavaztak a személyi kérdések kapcsán - ezt a pártelnök mondta hétfőn az SZDSZ frakcióülését követően újságíróknak.
Hozzátette: véleménye szerint az SZDSZ-frakció ezekben a kérdésekben egységesen fog fellépni. Fodor Gábor megjegyezte, hogy egyetértenek a Bajnai Gordon által előterjesztett program jelentős elemeivel, hiszen az a Reformszövetség javaslatain alapul és több ponton találkozik az SZDSZ elképzeléseivel.
A frakcióülésről távozó Gulyás József azt mondta, hogy korábbi nyilatkozatának megfelelően támogatni fogja az összes olyan válságkezelő intézkedést, amelyet a frakció megszavaz. Gulyás József egyike volt annak a három liberális politikusnak, akik nem szavaztak a múlt heti konstruktív bizalmatlansági indítvány során. A képviselő az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjaként pedig tartózkodott Ficsor Ádám polgári titkosszolgálatokat felügyelő miniszter meghallgatásán, aki így nem is kapta meg a szükséges többséget.
Bajnai nyugtatója jót tesz a forintnak?
Bajnai még mindig keresi gazdasági miniszterét
Bajnai megnevezte az államtitkárokat
Szakszervezetek: nem sztrájkolni, tárgyalni!
Orbán Bajnairól: Hol él ez az ember?
Magasabb áfa: Bajnaiék még rátesznek két lapáttal?
Bokros ellátta tanácsokkal Bajnait
MTI