
Hernádi Zsolt úgy vélte, a kilencvenes évek elején a Mol rossz vállalat volt, rossz eszközei voltak, de képes volt a változásokra, és ma már egy olyan cég, amelyik nemcsak Magyarországon, hanem Szlovákiában és Horvátországban is jogot kapott stratégiai energetikai eszközök birtoklására és használatára. Hozzátette, a Molt komoly felelősség terheli, mert a három országban a bruttó hazai termék 5 százalékát állítja elő.
A Surgutneftegas tulajdonszerzéséről elmondta, nehéz a két cégben közös értékeket találni, s olyan pontokat, amelyek alapján a két vállalatot jól lehetne működtetni. |
Az elnök-vezérigazgató hangoztatta, Magyarországnak minden adottsága megvan arra, hogy sikeres legyen. Bizonyítja ezt három vállalata, a Richter, az OTP Bank Nyrt. és a Mol is, amelyek helyi cégként regionális szinten is egyedülállóan jól teljesítenek.
Hernádi Zsolt kifejtette azt is, hogy az energiaellátás biztonsági tényezővé vált, különösen január óta, amikor az oroszok elzárták a gázcsapot, amit korábban sohasem hitt volna el. A források diverzifikációja ma már nemcsak a versenyt növeli, hanem politikai kérdés is. Hozzátette, egy ország azt a problémát nem tudja megoldani, de a térség országai összefogva, sikeresek lehetnek ezen a területen is, például a gázrendszereik összekapcsolása révén. Úgy vélte, az Európai Unióra a térségi energetikai biztonsági kérdés megoldásban nem lehet igazán számítani, ezt a régió országainak kell megoldaniuk. Az elnök-vezérigazgató szerint éppen ezért nem csak a Molról van szó, amikor az oroszok tulajdont szereznek benne, mert ez kihatással lehet az energetikai stratégiai eszközökre az egész régióban.
A nagy Mol-trükk: vizsgálat az OMV-vezér ellen
Eurónk nincs, de bizottságunk lesz hozzá
Az államadósság-ráta az egekbe szökik?
A magyar informatika is megszenvedi a krízist
Állami segítségre várnak a cégek
6%-os visszesés mellett is 3% lesz a hiány?
MTI